Збираємо комп'ютер для відеомонтажу у 2023

Якщо ви плануєте купити комп'ютер для відеомонтажу та рендерингу, слід враховувати, що практично всі комп'ютерні системи для роботи зі складними графічними об'єктами, візуальними ефектами або анімацією повинні відрізнятися високою потужністю та продуктивністю. Це пов'язано з тим, що рендеринг, кодування та багато інших процесів для обробки графіки споживають величезну кількість системних обчислювальних ресурсів. І щоб творчий процес не переривався очікуванням виконання окремих операцій, а процес монтажу просувався швидко і ефективно, комп'ютер, що збирається для монтажу відео, повинен мати конфігурацію спеціально підібрану для таких операцій.

Оскільки призначення ПК для відеомонтажу відрізняється від функцій традиційних комп'ютерних програм, вимоги до їхньої конфігурації також зовсім інші. У цій статті спочатку ми розглянемо приклади збірок комп'ютерів, які підійдуть для будь-яких програм обробки відео, включаючи Adobe Premiere, а в другій частині розглянемо найважливіші компоненти робочої станції та вплив їх характеристик на можливості майбутньої графічної системи.

Приклади зібраних комп'ютерів для відеомонтажу

Усі описані у цьому розділі зборки забезпечать максимальні показники продуктивності за оптимального співвідношення цього показника до вартості обладнання. Конфігурація представлених збірок переважно розрахована на використання програмних комплексів Sony Vegas та Adobe Premiere. Якщо ви плануєте застосовувати для обробки відео DaVinci Resolve, додатково зверніть увагу на відеокарти, описані в другій частині статті, оскільки алгоритми програми в основному використовують ресурси графічного адаптера. Також у цьому розділі ви зможете прочитати про те, як правильно вибрати комплектуючі для конкретних програм та завдань.

 

Базовий варіант ПК для відеомонтажу

Конфігурація комп'ютера для комфортної роботи та навчання відеомонтажу, підійде для студентів та бажаючих навчитися відеомонтажу та пост обробки.

Процесор

Intel® Xeon® E5-1650v3

3,50 GHz – 3.90GHz

Кількість ядер: 6

Кількість потоків: 12

Охолодження Vinga CL3005 для процесора
Материнська плата HP Z440
Оперативна пам'ять 32 GB DDR4 ECC REG 
Відеокарта GeForce GTX 1050Ti 4GB
HDD  1TB 7200rpm 64MB
SSD 250GB NVMe M.2
Блок живлення 600W 80+ 
Корпус Vinga Legend
 ОС Windows 10 Pro

Детальніше про робочу станцію

 

Комп'ютери для відеомонтажу Full HD.

 

Така конфігурація забезпечить комфортну роботу як з аматорськими, так і зі складними професійними завданнями з обробки відео з роздільною здатністю до 1080p (Full HD). Однак якщо виконувати професійний відеомонтаж у 4K роздільній здатності, швидкість обробки буде істотно нижчою за бажану, але якщо замінити відеокарту на більш продуктивну, то на цьому комп'ютері можна займатися 4K відеомонтажом.

Основою цієї збірки став шестиядерний процесор Intel Xeon E5-1650v4 з кулером лінійки Vinga CL3005.

У цю збірку включено все, що необхідно для повноцінної роботи з відеоконтентом у роздільній здатності 1080p і 4K: потужний 20 потоковий процесор, швидкий та надійний SSD M.2. При необхідності продуктивність системи можна збільшити за рахунок додаткового розширення RAM до 128 GB, оперативна пам'ять ECC REG – з корекцією помилок, що дозволяє працювати з великими проектами та не переживати що програма чи проект вилетить.

 

Процесор

Intel Xeon E5-1650v4

3,60 GHz – 4.00GHz

Кількість ядер: 10

Кількість потоків: 20

Охолодження Vinga CL3005 для процесора
Материнська плата HP Z440
Оперативна пам'ять 32 GB DDR4 ECC REG 
Відеокарта Nvidia GeForce GTX 1660 6GB
SSD + HDD SSD M.2 500GB + HDD 2TB
Блок живлення 600W 80+ Bronze
Корпус Vinga Vision II
ОС Windows 10 Pro
Гарантія 24 міс.

Детальніше про робочу станцію

 

Робоча станція високого рівня для відеомонтажу.

Якщо вам потрібна робоча станція для монтажу відеоконтенту з роздільною здатністю 4K, але кошти на покупку обладнання обмежені – ця збірка створена спеціально для таких ситуацій. Усі компоненти цієї збірки підібрані з урахуванням розумної достатності для професійного відеомонтажу 4К-відеоконтента за досить невеликі кошти.

Процесор

Intel Xeon E5-2667v3

3,10 GHz - 3.60GHz

Кількість ядер: 8

Кількість потоків: 16

Кеш-пам'ять 30 MB Intel® Smart Cache

Охолодження Vinga CL3007R для процесора
Материнська плата HP Z440 
Оперативна пам'ять  32 GB DDR4 ECC REG
Відеокарта GeForce RTX3050 8Gb
HDD -
SSD

NVMe M.2 1TB

Блок живлення 700W 80+
Корпус Vinga Tank
 ОС Windows 10 Pro
 

Детальніше про робочу станцію

 

Професійна робоча станція

Ця конфігурація спеціально підібрана для тих, хто планує рендерувати 4К «без гальм» та довгих очікувань результатів обробки. Запропонована збірка легко впоратися із найскладнішими 4K проектами і навіть зможе забезпечити відеомонтаж у роздільній здатності 4K.

Складання є золотою серединою в плані ціни та показників продуктивності. Вона створена на базі дванадцяти ядерного, двадцяти чотирьох потокового процесора, лінійки Intel Xeon E5-2690v3 і здатна запропонувати користувачам високі значення продуктивності, у всіх доступних режимах. Якість та характеристики інших компонентів теж на висоті, включаючи наймогутнішу графіку, солідний обсяг «оперативки», а також супершвидкий SSD-накопичувач. Ця збірка зможе порадувати користувачів не тільки під час роботи з графікою, а й у найбільш ресурсоємних іграх.

 
Процесор

Intel Xeon E5-2690v3

Кількість процесорів: 1шт.

3,10 GHz – 3.60GHz

Кількість ядер:12

Кількість потоків: 24

Охолодження Vinga CL3007R для процесора
Чіпсет материнської плати LGA 2011-3 (Intel X99/C612)
Оперативна пам'ять  64 GB DDR4 ECC REG
Відеокарта GeForce RTX 3060 12 GB
HDD 2TB 7200rpm 64MB
SSD SSD M.2 500GB
Блок живлення 700W 80+ Bronze
Корпус QUBE BOREY_F5NU3 
 ОС Windows 10 Pro
 

Детальніше про робочу станцію

 

 

Суперкомп'ютер

Найпотужніший комп'ютер для 4к монтажу, задовольнить абсолютно всі побажання користувачів, які страждають на максималізм. У ньому полягає справді божественна міць. Цю збірку ми підготували спеціально для фахівців та любителів, які займаються монтажем фільмів для IMAX, продуктивності професійної версії робочої станції більш ніж достатньо для комфортної обробки відео в 4К.

Процесор

AMD Ryzen 9 5950X

3,40 GHz – 4.90GHz

Кількість ядер: 12

Кількість потоків: 24

Охолодження Система рідинного охолодження Deepcool GAMMAXX L240
Материнська плата

AM4, AMD X570 (MSI, ASUS, Gigabyte)

Оперативна пам'ять 64 Gb DDR4 ECC Reg
Відеокарта QUADRO RTX A4000 16GB
HDD 2TB 7200rpm 64MB
SSD 500GB M.2 NWMe
Блок живлення 750W 80+ Bronze
Корпус Deepcool Matrexx 50 Mesh 4FS
 ОС Windows 10 Pro
 

Детальніше про робочу станцію

Зібраний у такій конфігурації комп'ютер для відеомонтажу забезпечує реальний приріст продуктивності порівняно з попередньою збіркою. Цей суперкомп'ютер підійде для тих, хто мріє про потужну графічну станцію, проте не готовий викладати за неї надхмарні суми. Процесори лінійки Intel Xeon E5-2690v3 чудово підтримують стабільну роботу системи як в однопотоковому, так і багатопотоковому режимах.

 

 

Підбір комплектуючих для обробки відео

 

Вибираємо чіп центрального процесора

Характеристики процесорів комп'ютера призначеного для відеомонтажу та рендерингу визначають не лише його продуктивність та максимальну швидкість обробки завдань, а й більшість інших основних можливостей. Якщо вибрано CPU з недостатньою для розв'язуваних завдань максимальною потужністю, то не залежно від характеристик інших компонентів, відеомонтаж виконуватиметься повільно.

Сучасні програмні комплекси для відеомонтажу, включаючи Adobe Premiere, Final Cut Pro та Sony Vegas використовують для роботи всі доступні ядра процесорів, у тому числі гіпертрединг. Тому при проектуванні конфігурації комп'ютера для виконання відеомонтажу, перш за все слід вибрати потужний і максимально швидкий процесор. Але при роботі з DaVinci Resolve, головним компонентом має стати високопродуктивна відеокарта, проте потужність CPU залишається не на останньому плані.

Мінімальна кількість ядер процесора у сучасному ПК для відеомонтажу – шість. У бюджетних збірках найкраще використовувати шестиядерний Intel Xeon E5-1650, який досить легко подужає відеомонтаж у роздільній здатності 1080p при осудній вартості. Навіть для обробки 4К-відео він підійде краще ніж більшість чіпів цього ж класу.

Ще одним претендентом для встановлення у бюджетні зборки є Intel Xeon E3-1630. За своїми характеристиками він нагадує Core i7, але з «розлоченим» множником і зі збільшеними значеннями тактових частот. Шестиядерний дванадцятипотоковий Intel Xeon Е5-1650v2 може похвалитися ще вищими частотами, і він уже забезпечений технологією гіпертредингу. Також вдалим вибором для систем, що виконують відеомонтаж, які можна зарахувати до цієї цінової групи, стануть процесори серії AMD Ryzen 9.

Якщо ви зупините свій вибір на процесорі Xeon E5 2680v2, то отримаєте 20% приріст потужності, що зробить процес відеомонтажу більш комфортним. Але найоптимальнішим вибором для відеомонтажу та рендерингу на сьогодні вважається процесор Xeon E5-2690v3. Він забезпечує найкращі результати обробки відео в обох режимах: однопотоковому та багатопотоковому.

Також можна використовувати і більш дорогу модель – Xeon E5-2698v3, але він зможе забезпечити лише маржинальне зростання продуктивності через падіння корисної віддачі додаткових ядер. При розгляді конфігурації комп'ютера для обробки відео слід керуватися нескладним правилом – чим вище роздільна здатність відео, тим більше потужний процесор повинен бути обраний.

Вибір відеокарти

Як не дивно, але для нормальної роботи найбільш поширених програм для виконання монтажу відеоконтенту, відеокарти, на відміну від встановленого процесора, не відносяться до найважливіших комплектуючих. Тому невелика економія на відеокарті не надто позначиться на продуктивності комп'ютера. Це правило не можна застосовувати тільки в тому випадку, якщо ви виконуватимете монтаж у програмі DaVinci Resolve, алгоритми якої для обробки відео використовують переважно ресурси графічної карти.

Теоретично, потужності інтегрованої в материнську плату графіки має вистачити для роботи з програмами для відеомонтажу. Однак ми радимо все ж таки встановити відеокарту середньої продуктивності, оскільки багато сервісів сучасного прикладного ПЗ часто використовують ресурси графічних карт для апаратного прискорення, а також кодування або рендерингу.

Якщо розглядати відеокарти, що рекомендуються для відеомонтажу, то раніше NVIDIA зі своєю технологією CUDA була одноосібним лідером, але зараз продукти AMD зі своїм технологічним рішенням OpenCL практично вийшли на один рівень з лідером. Програми Premiere Pro та Davinci Resolve працюють лише з відеокартами NVIDIA з технологією CUDA.

Для бюджетних версій збірок підійдуть графічні карти NVIDIA не останнього покоління (наприклад 1050Ti  серії). З сучасних моделей зверніть увагу на лінійки відеоадаптерів GTX 1650 або GTX 1060 3 Гб. Для потужніших систем, що обробляють 4K відео, ідеально підійде GTX 1070 8GB. Ну а якщо ви бажаєте отримати значний приріст продуктивності моделі GTX 1070 або GTX 1080 ваш вибір.

Якщо серед використовуваних програм будуть такі, продуктивність роботи яких повністю залежить від характеристик GPU, найправильніше розглянути варіанти з RTX 3050 або RTX 3060. Проте найвищими і, відповідно, найдорожчими є відеокарти лінійкиRTX 3080. Але перш ніж купувати такий потужний компонент, подумайте, чи використовуватимете ви його переваги на 100%. Адже її ще необхідно оточити залізом відповідної потужності – потужним процесором, швидкодіючим SSD та великим об'ємом RAM.

Вимоги до RAM (оперативної пам'яті)

При створенні будь-якої конфігурації збірки для виконання монтажу відео заощадити на пам'яті не вдасться, адже для ресурсомістких операцій відеомонтажу потрібен великий обсяг «оперативки». Для обробки контенту роздільною здатністю до 1080p необхідно не менше 16 GB пам'яті, ну а якщо серед головних завдань робочої станції буде монтаж відео в 4K-дозвіл, то купуйте не менше 32GB пам'яті.

При цьому, чим більший обсяг вбудованої оперативної пам'яті, тим комфортнішою буде робота з графічними додатками, але все ж таки пріоритет віддавати потрібно хорошому процесору і відеокарті.

Визначаємося з типом та обсягом сховища

Вибір обладнання для зберігання інформації не такий вже й великий: твердотілі SSD-накопичувачі, або жорсткі диски HDD.

У збірках для відеомонтажу по швидкодії краще SSD, але ціна їх поки досить висока. Тому ми рекомендуємо комбінований варіант: придбати SSD-накопичувач невеликого об'єму (близько 240 GB) та інсталювати на нього «операційну систему» ​​і всі необхідні програми, а для зберігання файлів встановити HDD, швидкість роботи з даними у яких досить висока, а ціни порівняно низькі та постійно знижуються. Завдяки такому симбіозу при невеликих витратах можна отримати значне збільшення до існуючої швидкості обробки інформації.

Але якщо основним завданням буде монтаж H.264 відеоконтенту в максимальній роздільній здатності до 1080p, реально обійтися і без SSD, а якщо ви згодні з деяким просіданням FPS, то навіть для виконання монтажу 4K відео можна обійтися тільки хорошим HDD.

Особливості вибору материнської плати

На системній платі усі вибрані компоненти з'єднаються воєдино. І більшість її характеристик залежить від чіпсету. При цьому, вибираючи «матринку» необхідно ретельно вивчити список сумісних з нею компонентів (CPU, пам'яті, SSD та ін.), а також тип/кількість доступних портів вводу-виводу та якісні характеристики вбудованого аудіо чіпа. Якщо ви цінитель якісного звуку - замовте дискретну аудіо карту.

   

Блок живлення (PSU)

Від надійності та стабільності роботи цього компонента безпосередньо залежить робота всіх інших комплектуючих. Адже збій у блоці живлення може викликати вихід з ладу інших дорогих комплектуючих. Тому ми рекомендуємо встановлювати на свій комп'ютер блоки електроживлення, які мають сертифікат енергоефективності не нижче за «бронзове». Такі пристрої характеризуються високою надійністю, економічністю та тихою роботою.

Де придбати комп'ютер для відеомонтажу у 2023 році

Магазин Альфа Сервер пропонує широкий асортимент робочих станцій/професійних комп'ютерів для відеомонтажу. У нас Ви можете купити готові комп'ютери для роботи або ми можемо зібрати для Вас (під Ваші завдання та бюджет унікальне складання). Високо кваліфіковані спеціалісти допоможуть Вам підібрати комп'ютер для відеомонтажу, можете написати нам, експерт завжди на зв'язку або зв'язатися по одному з телефонів.

 

Онлайн-чат з експертом

Ми допоможемо вам визначитися з ідеальною конфігурацією, оформимо замовлення, або просто надамо консультацію.

     

 

м. Київ, вул. Червоноткацька 59 оф. 60

Графік роботи:

Пн-Пт: з 10 до 21

Сб: з 10 до 17

 

+38095-667-05-84 (Viber, Telegram)

+38067-489-61-61 (Viber, Telegram)