Для проектування конструкторам та дизайнерам екстер'єру необхідні лише найкращі інструменти, які сприяють втіленню їхніх планів у життя. Хороший комп'ютер для архітектора – це реальна потреба. До бажаного результату спеціаліста веде досить тернистий шлях зі складання графіків та опрацювання наступних кроків, а в реалізації проектів основну роль відіграють програми для проектування, такі як Graphisoft ArchiCAD.

Що таке Graphisoft ArchiCAD та як підібрати робочу станцію?

Graphisoft Архікад - це додаток, розроблений для проектування архітектурно-будівельних схем та екстер'єру. Програма дуже вимоглива до заліза. Тому купити робочу станцію (професійний комп'ютер) буде необхідною дією перед зануренням у світ ліній та площин. У тих, хто тільки подумав про використання такого софту, постає питання: яка робоча станція для ArchiCAD 2023 підійде? Відповідь буде залежати від ваших можливостей та діяльності.

Для 3D-моделювання використовуються значні ресурси пристрою. Власне ноутбук чи слабкий комп'ютер (4-6 ядер) точно почне підвисати. При покупці ПК для ArchiCAD важливо звертати увагу на потужність процесора. Потрібно пам'ятати, що створені проекти десь необхідно зберігати, а вони є досить об'ємними, тому пам'ять теж матиме велике значення.

Комп'ютер для 3D моделювання має бути оснащений хорошими комплектуючими. Звичайно, все залежить від того, проектуєте ви майстерню для заднього двору або багатоповерховий будинок. Для деяких робіт може знадобитися двопроцесорна робоча станція яка має від 20 ядер та 40 потоків.

У цій статті ми розглянемо які системні вимоги потрібні для роботи з ArchiCAD. Також підберемо моделі пристроїв для проектів різної складності, щоб вам легше було зорієнтуватися.

 

Вибір процесора

І так, ви вже знаєте, що Graphisoft ArchiCAD навантажує ПК на повну під час 3D моделювання і особливо рендерингу. Зазвичай фонові процеси застосовують кілька ядер центрального процесора. Виходячи з цього, що більше ядер, то швидше проходитиме обробка інформації. Завдяки фоновим процесам графічна станція працює ефективніше. Продуктивність і навігація покращується, а з великими моделями працювати стає в насолоду.

Рендеринг – неймовірно інтенсивний та трудомісткий процес. Ми рекомендуємо вивантажувати рендер у виділену систему.

При виборі процесора потрібно розуміти, як часто ви користуватиметеся функцією рендерингу. Якщо рідко, для роботи підійде процесор із 8 ядрами. Але якщо рендерити доводиться завжди, краще вибрати Intel Xeon, де можливо до 80 ядер. Такі процесори ідеально підходять для вимогливих програм і для рендерингу Graphisoft ArchiCAD. Створення проектів пришвидшиться у рази.

 

Вибір відеокарти для ArchiCAD

Виробники відеокарт діляться за категоріями. Одні спеціалізуються на іграх, інші – професійних сферах. Хоча на перший погляд вони дуже схожі, прошивка та драйвера відрізнятимуться. Зверніть увагу на обсяг відеокарти, для ArchiCAD бажано від 3 ГБ. В першу чергу при відкритті файлу та переходу в 3D-вікно застосовується пам'ять відеокарти. Коли пам'ять вичерпано, система перемикається на оперативну пам'ять. У такому випадку обробка 3D уповільниться.

Для проектів середнього розміру ми рекомендуємо ставити карти з об'ємом відеопам'яті щонайменше 6 ГБ. Для моніторів з високою роздільною здатністю 8 ГБ та більше.

Відеокарти, такі як, NVIDIA GeForce і AMD/ATI Radeon рекомендовано використовувати для 3D моделювання та рендеру на відеокартах, так як швидкість рендеру за допомогою GPU прискорення вони показують високого рівня. У випадках, коли 3D-об'єкти складаються з великої кількості полігонів з накладенням поверх них текстур і великою кількістю САПР, зображення буде швидко обертатися в Viewport і не підгальмувати.

Професійні відеокарти оптимізовані для роботи з кількома додатками, а це для ігор не має вагомого значення. 

 

Вибір оперативної пам'яті та накопичувача

Для проектування приватних будинків вам знадобиться обсяг ОЗП не менше 32 ГБ. Хоча спираючись на свій досвід, краще поставити хоча б 64 ГБ. Якщо створюєте середні проекти, у разі знадобиться ОЗУ від 32 ГБ, але бажано ставити понад 64 ГБ. Для масштабних проектів ми рекомендуємо встановити оперативну пам'ять із запасом, 128 ГБ та більше. За таких компонентів ви зможете одночасно зберігати моделі та запускати інші програми.

Для зберігання даних, використовуйте 2 накопичувачі, щоб забезпечити кращу продуктивність. Основний SSD диск для операційної системи та програмного забезпечення. Інший, HDD – для зберігання файлів. А ось обсягу ніколи мало не буває, що більше встановите, тим краще.

Рекомендовані конфігурації робочих станцій для ArchiCAD

Робоча станція достатнього рівня

 

Процесор: Intel Xeon E5-2667v3, 3.20 GHz - 3.60GHz, 8 ядер, 16 потоків

Охолодження: Vinga CL3005

Материнска плата: HP Z440 LGA 2011

Оперативна пам'ять: 32 GB DDR4 ECC Reg

Відеокарта: GeForce GTX 1660 6GB

SSD: M.2 NVME 1TB

Корпус: 1st Player F4-B1 Black

Блок живлення: 700W 80+ Bronze

Операційна система: Windows 10 Pro (OEM). Ліцензія

 

Детальніше про робочу станцію для ArchiCAD

 

Професійна робоча станція для ArchiCAD

 

Процесор: Intel Xeon E5-2690v3, 3.10 GHz - 3.60GHz, 12 ядер, 24 потока

Охолодження: Vinga CL3005

Материнска плата: HP Z440 LGA 2011

Оперативна пам'ять: 32 GB DDR4 ECC Reg

Відеокарта: GeForce RTX3050 8Gb

SSD: M.2 NVME 500Gb

HDD: 1TB 7200rpm 64MB

Корпус: Vinga Ghost

Блок живлення: 700W 80+ Bronze

Операційна система: Windows 10 Pro (OEM). Ліцензія

 

Детальніше про робочу станцію для ArchiCAD

 

Топова робоча станція для архітектора

Процесори: 2х Intel Xeon E5-2690v3, 3.10 GHz - 3.60GHz, 24 ядра, 48 потоків

Охолодження: 2х Vinga CL3005

Материнска плата: C610 Dual LGA 2011 v3

Оперативна пам'ять: 128 GB DDR4 ECC Reg

Відеокарта: GeForce RTX 3060 12 GB

SSD: M.2 NVME 1TB

HDD: 1TB 7200rpm 64MB

Корпус: Vinga Pillar Black

Блок живлення: 800W 80+ Bronze

Операційна система: Windows 10 Pro (OEM). Ліцензія

 

 

Детальніше про робочу станцію для ArchiCAD

 

Онлайн-чат з експертом

Ми допоможемо вам визначитися з ідеальною конфігурацією, оформимо замовлення, або просто надамо консультацію.

     

Де придбати робочу станцію для архітектора у 2023 році

Магазин Альфа Сервер пропонує широкий асортимент робочих станцій/професійних комп'ютерів ArchiCAD. У нас Ви можете купити готові комп'ютери для роботи або ми можемо зібрати для Вас (під Ваші завдання та бюджет унікальне складання). Високо кваліфіковані фахівці допоможуть Вам підібрати комп'ютер для архітектора та екстер'єру, можете написати нам, експерт завжди на зв'язку або зв'язатися по одному з телефонів.

м. Київ, вул. Червоноткацька 59 оф. 60

Графік роботи:

Пн-Пт: з 10 до 21

Сб: з 10 до 17

 

+38095-667-05-84 (Viber, Telegram)

+38067-489-61-61 (Viber, Telegram)