Перш ніж купити комп'ютер, необхідно проаналізувати, яке програмне забезпечення буде використовуватися на робочому місці і які мінімальні системні вимоги рекомендує розробник цих програмних продуктів. Але слід враховувати, що потужності робочої станції, зазначеної розробниками, часто недостатньо, через одночасного використання кількох завдань чи інших супутніх чинників. Щоб полегшити вибір, ми підготували невелику статтю, в якій докладно розповімо про те, якими параметрами та характеристиками повинен володіти комп'ютер для 3d моделювання (Autodesk Maya) та рендерингу, та його комплектуючі, а також які готові зборки ми рекомендуємо для цих цілей.

 

Рекомендуємо професійне обладнання для Autodesk Maya

Одним із найкращих 3D редакторів, більшість професіоналів вважають програмний комплекс від Autodesk - Maya. Його успішно використовують для створення тривимірного оточення при розробці візуальних ефектів, в анімаційних фільмах, а також у відеоіграх, включаючи додатки з елементами віртуальної реальності. Ця програма дозволяє створювати максимально реалістичну графіку з високоточним промальовуванням кожної деталі. За своїми можливостями Autodesk Maya не поступається, а за низкою параметрів перевершує інші відомі продукти для 3D моделювання.

Серед особливостей програми – наявність чотирьох вбудованих візуалізаторів (Maya Software, Maya Hardware, Maya Vector Render та Arnold), можливість використання динаміки твердих та м'яких тіл, зручний UV-мапінг та простота накладання структур. Крім цього можна встановлювати додаткові плагіни, включаючи плагіни для рендерингу V-Ray, Corona, Maxwell Render.

Але? щоб скористатися всіма перевагами ПЗ, необхідно щоб комп'ютер для Maya володів досить високими можливостями, про які і будемо розповідати нижче.

 

Необхідні характеристики при виборі комп'ютера для роботи з Autodesk Maya

Більшість графічних (і не тільки) програм зазвичай максимально використовують не всю доступну міць “заліза”. Деякі з них потребують ресурсів відеокарти або процесора окремо, а для багатьох програм найбільш важливий компонент і параметри, що використовуються, залежать від обраного методу обробки. Але тип, можливість роботи в багатоканальному режимі та обсяг "оперативки", а також характеристики накопичувачів також впливають на продуктивність системи.

 

Рекомендації щодо вибору процесора

 

 

Для роботи з програмою Maya, рекомендуємо використовувати багатоядерні, багатопотокові процесори Intel Xeon (в однопроцесорному або двопроцесорному складання). Ці процесори відрізняються високою надійністю і здатні впоратися навіть із найбільшим навантаженням. Їхній потенціал набагато вищий, ніж у більшості подібних за характеристиками лінійок Intel Core або AMD.

 

Для комфортної роботи з 3D рекомендуємо багатопотокові процесори від 6 ядер з частотою від 3.0 ГГц.

 

Рекомендації щодо вибору відеокарти

Від параметрів відеокарти залежить якість та швидкість відображення створених моделей на екрані. Крім цього, при виборі відеокарти, який буде встановлений в ПК для Maya, слід звернути увагу і на інші його характеристики. Насамперед, це:

  1. - тип та обсяг відеопам'яті (не менше 1GB);
  2. - кількість інтегрованих CUDA-ядер (що більше їх кількість, тим краще та швидше виконується візуалізація);
  3. - Потужність, що споживається відеокартою, і тип включення, а також формат шини і геометричні розміри визначають можливість встановлення конкретної моделі в ту чи іншу збірку;
  4. - типи зовнішніх інтерфейсів та їх кількість;
  5. - Розрядність шини та частотні параметри.

 

Навіть враховуючи те, що світовим лідером на ринку вважається NVidia, дешевші відеоадаптери від AMD також справляються із найскладнішими завданнями при 3D моделюванні. Ми рекомендуємо використовувати відеокарти NVIDIA GeForce GTX, Quadro або AMD.

 

 

Рекомендації щодо вибору оперативної пам'яті

Параметри “оперативки” також є важливими для швидкості обробки графіки та рендеру. При недостатньому обсязі навряд чи вдасться виконати рендер складних сцен за короткий проміжок часу. Мінімальна кількість пам'яті має бути не менше 16Гб, але щоб отримати оптимальну продуктивність, достатньо мати 32 Гб – 64 Гб пам'яті. Також важливим параметром вважається робота пам'яті в багатоканальному режимі (ми встановлюємо пам'ять у 4,6 та 8 канальних режимах).

! Важливо, оперативна пам'ять DDR3 працює у 4 чи 6 чи 8 канальних режимах - швидше, пам'яті DDR4, що у 2 - канальному режимі.

 

Рекомендації щодо вибору накопичувачів

 

 

Особливістю роботи додатків для 3D моделювання є одночасне використання великих обсягів даних. Тому в машинах для Maya найчастіше використовують окремий SSD-накопичувач для встановлення операційної системи та файлів додатків і більш дешевий HDD, SATA-диск великої ємності для зберігання даних. Досить часто встановлюють ще один SSD-диск для даних, що кешуються, що дозволяє зробити роботу з ПЗ ще більш комфортною (шлях до додаткового диска необхідно вказувати в налаштуваннях програм).

 

Рекомендовані збірки

Компанія Альфа-сервер пропонує як готові зборки, так і робочі станції спеціально розроблені нашими фахівцями під завдання замовника.

 

Робоча станція Alfa Server #1 E5 2680v2 10 ядер 20 потоків, ОЗУ 32GB, Nvidia GeForce GTX 1050 Ti 4GB

Ця збірка призначена для робочих місць, на яких виконується 3D моделювання, рендеринг та візуалізація з використанням програмних комплексів 3DsMax, Maya, Blender та багатьох інших. Ретельний вибір компонентів гарантує надійну роботу при найвищому навантаженні. Потужний процесор Intel Xeon E5-2680v2 у поєднанні з можливостями графічної карти Nvidia GeForce GTX 1050Ti з 4GB пам'яті дозволяє виконувати 3D моделювання різної категорії складності.

 

Процесор Intel Xeon E5-2680v2 / Кількість процесорів: 1шт. / 2,80 GHz - 3.60GHz / Кількість ядер: 10 / Кількість потоків: 20
Охолодження Vinga CL3007R для процесора
Материнська плата Intel C602 chipset x79
Оперативная память DDR3 10600R ECC REG 32 GB, 4 канальний режим
Відеокарта Nvidia GeForce GTX 1050 TI 4GB
HDD Western Digital Blue 1TB 7200rpm 64MB
SSD SSD M.2 240GB
Блок живлення 650W 80+ Bronze
Корпус 1st Player F4-B1 Black
 ОС Windows 10 Pro

 

Докладніше

 

 

Двопроцесорна робоча станція 2 x E5 2680 16 ядер 32 потоки, ОЗУ 32GB, Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4GB

 

Цю двопроцесорну робочу станцію, на базі чіпів E5-2680 серії Intel Xeon, можна використовувати практично для будь-яких графічних та інших завдань. Вона повністю відповідає вимогам розробників таких програм, як 3DsMAX, AutoCAD, Cinema 4D та багатьох інших. Вона підійде для професійних архітекторів та дизайнерів, фахівців із візуалізації та творців цифрового контенту. Пропонована конфігурація забезпечує швидкість роботи станції більш ніж у 2 рази, що перевищує швидкодію обладнання на базі топових чіпів лінійок Intel Core i7 або AMD.

 

 

Процесори 2 шт. Intel Xeon E5-2680 / 3,10 GHz - 3.10GHz / Кількість ядер: 16 / Кількість потоків: 32
Охолодження Vinga CL3007R для процесора
Материнська плата ASUS С 602 Dual LGA 2011 WS
Оперативна пам'ять DDR3 10600R ECC REG 32 GB, 8-канальний режим
Відеокарта Nvidia GeForce GTX 1050 TI 4GB
HDD Western Digital Blue 1TB 7200rpm 64MB
SSD 240GB
Блок живлення 700W 80+ 
Корпус Vinga Pillar Black
 ОС Windows 10 Pro

 

Докладніше

 

Двопроцесорна робоча станція 2x Intel Xeon E5 2680v2 20 ядер 40 потоків, ОЗП 64 GB, GTX 1070 8GB

Цю двопроцесорну робочу станцію можна з упевненістю у всіх можливостях віднести ТОП складання. Вона легко впорається не лише з ресурсомісткою графікою, а й зі складними інженерними та математичними розрахунками. Пара потужних 20 ядерних 40 потокових процесорів у поєднанні з потужним відеоадаптером Nvidia GTX 1070 8GB, 64 Gb "оперативки" типу DDR3 ECC, що працює в багатоканальному режимі та швидкодіючої дискової підсистемою зберігання інформації дозволяють моделювати об'єкти, виконувати рендер та відеомонтаж у дозволі.

 

 

Процесори 2 шт. Intel Xeon E5-2680v2 / 2,80 GHz - 3.60GHz / Кількість ядер: 20 / Кількість потоків: 40
Охолодження Vinga CL3007R для процесора
Материнська плата ASUS С 602 Dual LGA 2011 WS
Оперативна пам'ять DDR3 10600R ECC REG 64 GB, 8 канальний режим
Відеокарта Nvidia GeForce GTX 1070 8GB
HDD Western Digital Blue 1TB 7200rpm 64MB
SSD 480GB
Блок живлення 700W 80+ Bronze
Корпус Vinga Cobalt
 ОС Windows 10 Pro

 

Докладніше