Серед величезної кількості завдань, що виконуються графічними станціями, одним із найбільш ресурсомістких процесів вважається рендеринг. Він передбачає візуалізацію різних за складністю 2D або 3D моделей з подальшим створенням на їх основі цифрових зображень. Для тих, хто планує придбати або зібрати комп'ютер для рендеру, ми підготували невеликий посібник. Завдяки йому ви зможете підібрати найбільш підходящу для конкретних завдань збірку з максимальною продуктивністю, за оптимальних фінансових витрат.

Ми розглянемо кілька реальних прикладів збірок для рендерингу з описом основних комплектуючих та причин, чому вибір упав саме на них.

Використовуючи будь-який з наведених нижче комп'ютерів, ви зможете здійснювати багатопоточний рендеринг у таких програмних комплексах як Blender, Cinema 4D, Corona, V-Ray, OctaneRender та інші.

 

Приклади конфігурацій (2023) робочих станцій для рендеру (CPU)

 

Базова робоча станція для рендеру (CPU)

Конфігурація комплектуючих цієї збірки базується на дуже високих значеннях продуктивності серії процесорних чипів Intel Xeon. За рахунок використання простого корпусу, більше коштів було вкладено в інші, важливіші компоненти: потужний десятиядерний процесор Xeon E5-2680v2, 4-канальну пам'ять ECC REG (з корекцією помилок), жорсткий диск підвищеного об'єму та відеокарту з 4GB відеопам'яті.

Навіть із поправкою на бюджет, цей комп'ютер для рендерингу не поступається більшості графічних станцій вищого класу, ні за якістю комплектуючих, що використовуються, ні за обсягом сховища.

Процесор

Intel Xeon E5-2680v2

Кількість процесорів: 1шт.

2,80 GHz – 3.60GHz

Кількість ядер: 10

Кількість потоків: 20

Охолодження Vinga CL3005 для процесора
Материнська плата chipset C602 X79 Intel Dual LGA 2011 WS
Оперативна пам'ять 48 GB 10600R ECC REG
Відеокарта Nvidia Quadro K2200 4Gb
SSD SSD 250GB M.2
HDD 1TB 7200rpm 64MB
Блок живлення 600W 80+ Bronze
Корпус 2E ALFA (2E-E185)
ОС Windows 10 Pro
 

Перейти до збирання

 

Конфігурація середнього рівня, комп'ютера для рендеру

Завдяки відмінним показникам продуктивності та порівняно невисокій вартості цей комп'ютер для рендерингу можна сміливо віднести до обладнання середньо-високого рівня. Головною відмінністю цієї збірки є наявність SSD-накопичувача з оптимальним обсягом, ємності якого достатньо не тільки для функціонування операційної системи і найбільш часто використовуваних програмних продуктів, але і для зберігання всіх поточних проектів.

Пара потужних восьми ядерних процесорів від Intel із абсолютно новою архітектурою, що є базовими компонентами конфігурації, дозволяють використовувати такий комп'ютер для 3d моделювання та вирішення багатьох інших складних завдань. Також, на відміну від попереднього, самого варіанта, у цій збірці використано стильний сучасний корпус. Даної збірки буде цілком достатньо для роботи в 3Ds Max і рендеру Corona, V-Ray (4К, 8К, 16К). У рендері показники вищі ніж на домашніх Core i7.

Процесори

Intel Xeon E5-2680v2

Кількість процесорів: 2шт.

3,10 GHz – 3.60GHz

Кількість ядер: 20

Кількість потоків: 40

Охолодження 2х Vinga CL3003 для процесора
Материнська плата chipset C602 Intel Dual LGA 2011 WS
Оперативна пам'ять 32 GB 10600R ECC REG
Відеокарта Nvidia Quadro K2200 4Gb
SSD SSD M.2 500GB
HDD 1 Tb
Блок живлення 700W 80+ Bronze
Корпус Vinga Gnoll
ОС Windows 10 Pro
 

Перейти до робочої станції

 

Високопродуктивна конфігурація 

Завдяки чудовим показникам продуктивності цю збірку можна використовувати як комп'ютер для 3Ds max або іншого потужного графічного програмного забезпечення для створення різних 3D моделей та візуалізації.

При цьому співвідношення продуктивність/ціна набагато вища, ніж збирання домашніх ПК на топових зборках на процесорах Core i7, Core i9. Висока швидкодія забезпечує пару процесорів лінійки Intel Xeon E5-2680v2, що працюють на частотах 3,1 GHz/3,6 GHz. Ці чіпи мають найбільший на сьогодні показник продуктивності на кожне ядро ​​при роботі в багатопоточному режимі. Необхідний температурний режим компонентів підтримує ефективний кулер.

Продуктивності відеокарти GeForce GTX 1060 3GB достатньо для роботи у Viewport зі складними моделями та рендерингом, а для зберігання актуальних проектів передбачений SSD 480Gb та жорсткий диск на 1Tb. Надійне та стабільне електроживлення системи забезпечує потужний блок електроживлення. А конфігурація такого комп'ютера дозволяє запускати будь-які ігри, навіть у роздільній здатності 4K.

Процесори

Intel® Xeon® E5-2680v2

Кількість процесорів: 2шт.

3,10 GHz – 3.60GHz

Кількість ядер: 20

Кількість потоків: 40

Охолодження 2х Vinga CL3007R для процесора
Материнська плата chipset C602 Intel Dual LGA 2011 WS
Оперативна пам'ять 64 GB 10600R ECC REG
Відеокарта GeForce GTX 1060 3GB
SSD SSD 480GB
HDD 1 Tb
Блок живлення 700W 80+ Bronze
Корпус Vinga Pillar Black
ОС Windows 10 Pro
 

Перейти до збирання

 

Професійна система для рендерингу

Ця конфігурація відрізняється божевільною продуктивністю за доступними цінами. Ці двопроцесорні комп'ютери можуть похвалитися сучасними добре збалансованими 12 ядерними 24 потоковими процесорами Intel Xeon Е5-2690v3 і високими значеннями тактових частот. А високошвидкісний SSD накопичувач на 1ТБ M.2, забезпечить не тільки комфортний запуск системи та її вимикання, але й приємний доступ до будь-якого типу та файлів.

Процесори

Intel® Xeon® E5-2690v3

Кількість процесорів: 2шт.

3,1 GHz - 3,5 GHz

Кількість ядер: 24

Кількість потоків: 48

Охолодження 2х Vinga CL3007R для процесора
Материнська плата C610 Dual LGA 2011 v3
Оперативна пам'ять 128 GB  DDR4 ECC REG
Відеокарта GeForce RTX 3060 12 GB
SSD SSD 1 Tb M.2
HDD 1 Tb
Блок живлення 800W 80+ Bronze
Корпус Vinga Pillar Black
ОС Windows 10 Pro
 

Перейти до робочої станції

 

Ексклюзив для цінителів потужності та максимальної зручності роботи

Якщо ви готові не економити коштів на новий комп'ютер для рендерингу, ми готові запропонувати найкращу за продуктивністю та іншими параметрами збірку. Її основою став 2х Intel Xeon E5-2697v4 найновіші процесори, що володіє високими продуктивними ресурсами і безвідмовний високоефективний блок електроживлення. Тиха робота, естетична зовнішність та колосальна потужність – три головні переваги цієї збірки.

Процесори

2 шт Intel Xeon E5-2697v4

Тактова частота процесорів 2,90 GHz - 3,60 GHz

Кількість ядер: 36

Кількість потоків: 72

 

45 MB Intel® Smart Cache

Охолодження 2 шт. Vinga CL3008
Материнська плата

C612 Dual LGA 2011 (Asus, Supermicro, HP)

Оперативна пам'ять

128GB DDR4 ECC Registered

Відеокарта NVIDIA Quadro RTX A4000 16GB
SSD SSD 500GB M.2
HDD 2 Tb
Блок живлення 750W 80+ Bronze
Корпус DeepCool Matrexx 50 Mesh 4FS
ОС Windows 10 Pro
 

Перейти до робочої станції

 

Підбір комплектуючих комп'ютера для рендерингу

Кожен компонент комп'ютера для рендерингу впливає його загальну продуктивність. Розглянемо основні критерії вибору основних компонентів.

CPU

Для рендерингу використовується потужність процесора, тому саме він є головним компонентом всіх збірок ПК для виконання подібних завдань. Сьогодні ж цю роль виконує і відеокарта, але й важливість параметрів процесора залишається високою, оскільки він виконує решту завдань. Тому не варто віддавати перевагу слабкому процесору, навіть якщо рендеринг виконує виключно відеокарта. Найбільш актуальний на сьогодні модельний ряд процесорів для рендерингу - Intel Xeon, що поєднує оптимальну продуктивність і багатопоточність.

Відеокарта

Параметри роботи відеокарти під час виконання рендерингу є головними характеристиками. Від їх значень залежить швидкість виконання процесу. При цьому GPU-рендеринг здійснюється до десяти разів швидше, ніж самі операції, що виконуються силами центрального процесора.

Найчастіше використовуються моделі від NVIDIA, так як при порівнянні двох способів GPU-рендерінгу: за допомогою OpenCL від AMD та з використанням власної розробки самої NVIDIA – CUDA, остання відрізняється найкращою продуктивністю. Але до переваг OpenCL слід віднести повну сумісність практично з усіма відеокартами (CUDA працює тільки з відеоприскорювачами NVIDIA).

RAM

У більшості сучасних ПК як оперативна пам'ять використовуються модулі DDR3 або DDR4. При цьому у збірках нижчого цінового діапазону модулі працюють у двоканальному режимі, а в системах вищого рівня – навіть у чотириканальному та восьми канальному режимі. Мінімальний обсяг "оперативки" для рендерингу або 3D моделювання дорівнює 16GB.

Сховище

Зображення та робочі файли для комп'ютерного моделювання зазвичай займають значно менше місця в сховищі, ніж відео, анімації або сучасні релізи ігор. Тому немає потреби у величезному обсязі дискової підсистеми. Однак при роботі з анімацією при високому значенні фреймрейта і високому дозволі об'ємний HDD все ж таки знадобиться.

SSD

Накопичувач SSD у сучасному ПК для рендерингу став обов'язковим компонентом. Операційна система та робочі програми, що завантажуються з твердотільного накопичувача, працюють на рівень швидше і роблять робочий процес максимально приємним.

SATA vs M.2 PCIe

Зазвичай заміна традиційного жорсткого диска на твердотільний SATA SSD дає величезне збільшення швидкості запису/зчитування інформації. Але наступний апгрейд на більш сучасний і дорогий PCIe SSD M.2 не забезпечить відчутну різницю в швидкості обміну даними. Хіба тільки при роботі з величезними файлами. Тому краще вибрати SATA SSD, а за заощаджені кошти придбати потужніший відеоадаптер або процесор.

Блок живлення (PSU)

Щоб захистити недешеві комплектуючі від випадкових перепадів напруги і, як наслідок, виходу з ладу, вибирайте лише якісні блоки живлення. Вони зможуть надійно забезпечувати компоненти необхідною напругою не один рік.

Де купити робочу станцію для рендеру у 2023 році

Магазин Альфа Сервер пропонує широкий асортимент робочих станцій/професійних комп'ютерів для рендерів. У нас Ви можете купити готові комп'ютери для роботи або ми можемо зібрати для Вас (під Ваші завдання та бюджет унікальне складання). Високо кваліфіковані фахівці допоможуть Вам підібрати комп'ютер для архітектора та екстер'єру, можете написати нам, експерт завжди на зв'язку або зв'язатися по одному з телефонів.

м. Київ, вул. Червоноткацька 59 оф. 60

Графік роботи:

Пн-Пт: з 10 до 21

Сб: з 10 до 17

 

+38095-667-05-84 (Viber, Telegram)

+38067-489-61-61 (Viber, Telegram)