Оптимальний ПК для фотообробки: симбіоз потреб та можливостей

У сучасній Україні багато хто шукає можливості заробітку в інтернеті, і одним із затребуваних напрямків є фоторетуш. Професіонали в області фотографії регулярно користуються такими програмами як Photoshop, і новачки також прагнуть освоїти ці інструменти. Вибір відповідного комп’ютера для цієї справи може бути неочевидним. Досвідчені фахівці радять не квапити події з покупкою нової техніки, адже часто бюджетний варіант або старіша модель може впоратися з базовими завданнями.

Ключові елементи ПК для фоторетушування


Насправді, вибір між Mac та PC є більше питанням особистих уподобань, адже обидві платформи підтримують основні графічні редактори як Lightroom, так і Photoshop. Маки можуть бути зручнішими для початківців через свою простоту в налаштуваннях, у той час як Windows може вимагати більше технічних знань через питання сумісності.

Лептоп може бути чудовим рішенням для тих, хто постійно перебуває в русі, і не обов'язково є потреба інвестувати у стаціонарний комп'ютер. Для фотографа це також може бути бюджетнішим рішенням, що дозволяє крок за кроком удосконалювати своє обладнання заробленими коштами. Однак для професіоналів, які замислюються про масштабну роботу, більш доцільним буде інвестувати у висококласне обладнання згодом.


Оскільки комп’ютеру потрібно багато простору для зберігання файлів, операційної системи та програм, то приорітетом при виборі техніки є характеристики жорсткого диска. Багато виробників уже відмовилися від традиційних магнітних HDD на користь SSD NVME M.2– твердотільних накопичувачів без рухомих частин, які працюють значно швидше.


Продумана конфігурація ПК для роботи у Photoshop


Що стосується необхідних інтерфейсів, достатньо буде трьох стандартних USB портів плюс кард-рідер для зручного переносу фотографій, HDMI для підключення великого монітора, та 3,5 мм аудіороз'єму для підключення навушників. Не секрет, що багато користувачів віддають перевагу редагувати зображення під улюблені треки, але навушники також корисні для вивчення нових прийомів через відеоуроки. Цей аспект важливий не тільки для початківців, а й для професіоналів, які шукають свіжі ідеї.

Для ефективної роботи з Photoshop ключові такі характеристики:

  • Оперативна пам'ять – для стабільної роботи необхідно мінімум 16 ГБ RAM, а для великих проектів рекомендується щонайменше 32 ГБ і більше;
  • Для робити в Photoshop осанніх версій, важливим компонентом є відеокарта початковий об'єм пам'яті в 4 ГБ є достатнім (відеокарта повинна бути від версії GTX 1050), а для роботи з моніторами високої роздільної здатності краще вибрати 6 ГБ і більше;
  • Процесор – важливіше вибирати швидкість, ніж кількість ядер, оскільки багато програм не використовують багатоядерні можливості на повну потужність, тобто підійдеть для роботи в фотошоп процесори що мають від 6 ядер і 3.0 ГГц.

Для програм типу Lightroom і Photoshop критична саме швидкість процесора та відеокарта і об'єм оперативної пам'яті, тому можна зосередитись на цьому аспекті, але фотографи-професіонали віддають перевагу високочастотним процесорам для економії часу на обробку фотографій. 

Alfa Server: Ваш ключ до світу професійних комп'ютерів (робочих станцій) для фотообробки!


Інтернет-магазин Alfa Server - це саме той ресурс, де вас чекає каталог із найкращими моделями відомих брендів. Ви можете легко налаштувати параметри пошуку, щоб знайти ідеальну модель, що відповідає вашим вимогам.

Рекомендовані збірки для роботи з Photoshop і Lightroom:

1. Робоча станція Alfa Server #41 Intel Xeon E5 1650v3, 12 потоків, ОЗУ 16 GВ, Nvidia GeForce GTX 1050 Ti 4GB

Процесор Intel® Xeon® E5-1650v3
Охолодження Vinga CL3004
Материнська плата HP Z440 LGA 2011 v3
Оперативна пам'ять 16 GB DDR4 ECC Reg
Відеокарта GeForce GTX 1050 Ti 4GB
HDD -
SSD M.2 NVME 500GB
Блок живлення 500W 80+
Корпус Vinga Sky
 ОС Windows 10 Pro

Детальніше про робочу станцію

 

2. Робоча станція Intel Xeon #20 E5-1650v3, 32 ОЗУ, GeForce GTX 1660 6Gb

Процесор Intel® Xeon® E5-1650v3
Охолодження Vinga CL3004
Материнська плата HP Z440 LGA 2011 v3
Оперативна пам'ять 32 GB DDR4 ECC Reg
Відеокарта GeForce GTX 1660 6Gb
HDD -
SSD M.2 NVME 1Tb
Блок живлення 600W 80+
Корпус Vinga Legend
 ОС Windows 10 Pro

Детальніше про робочу станцію

3. Робоча станція Alfa Server #98 1х E5-2667v3, 8 ядер 16 потоків, ОЗУ 32GB, GeForce RTX 3050 8GB

Процесор Intel® Xeon® E5-2667v3
Охолодження Vinga CL3007R
Материнська плата HP Z440 LGA 2011 v3
Оперативна пам'ять 32 GB DDR4 ECC Reg
Відеокарта GeForce RTX 3050 8Gb
HDD -
SSD M.2 NVME 1Tb
Блок живлення 700W 80+
Корпус AZZA Celesta Black
 ОС Windows 10 Pro

Детальніше про робочу станцію

 

Ми здійснюємо безкоштовну доставку по всій території України з дотриманням обумовлених термінів. Якщо у вас виникають сумніви стосовно конфігурації комп'ютера для фотообработки, наші досвідчені консультанти завжди готові допомогти. Просто зателефонуйте нам або напишіть, і ми оперативно з вами зв'яжемося.


Звертаємо вашу увагу на правильно підібрані комлектуючів та професійний підхід до збірки робочих станцій та комп'ютерів. Наші інженери збирають комп'ютери тільки з високоякісних комплектуючих (топового рівня), ми не женемося за найдешевшими комплектуючими, для нас важлива якість та надійна та стабільна робота комп'ютерів та робочих станцій.

 

Онлайн-чат з експертом

Ми допоможемо вам визначитися з ідеальною конфігурацією, оформимо замовлення, або просто надамо консультацію.