Intel Core 14 - це оновлене покращення попереднього 13-го покоління Raptor Lake, що з'явився рік тому, але з вищими тактовими частотами.

Не тільки для спеціалізованих робочих станцій, нова лінійка Intel має великі шанси потрапити до настільних ПК початкового класу і показати хороші показники в програмах, що працюють в основному в однопотоковому режимі, як було показано нашими тестами минулого року для Intel Core 13 проти AMD Ryzen 7000.

Лідер серії - Intel Core i9-14900K із 24 ядрами (8 P-ядер + 16-E-ядер) і максимальною частотою до 6,0 ГГц. Також Intel Core i7-14700K оснащений 20 ядрами і 28 потоками, завдяки чотирьом додатковим ефективним ядрам (E-ядрам) у порівнянні з попередником.

На час випуску Intel презентує шість нових процесорних моделей для десктопів (три з вбудованою графікою та три без неї). Вони підтримують двоканальну пам'ять DDR4 або DDR5 до 192 ГБ, інтегровані модулі Wi-Fi 6/6E і Bluetooth 5.3, а також зовнішню підтримку новітніх стандартів Wi-Fi 7 і Bluetooth 5.4. Очікується введення підтримки Thunderbolt 5.0. Щодо продуктивності, Intel демонструє перевагу в 6% над AMD Ryzen 9 7950X у тесті Maxon Cinebench 2024 та 17% у AutoCAD Catalyst.

Додаток Intel Extreme Tuning Utility (XTU) отримав новий інструмент для любителів розгону - AI Assist. Ця функція дозволяє автоматично налаштовувати параметри розгону Intel Core i9-14900K/KF за допомогою штучного інтелекту.

AI Assist аналізує параметри системи і надає рекомендації з розгону для оптимальної роботи як P-Cores, так і E-Cores.

Купити робочі станції на процесорах Intel Core 14

 

Онлайн-чат з експертом

Ми допоможемо вам визначитися з ідеальною конфігурацією, оформимо замовлення, або просто надамо консультацію.