З 1991 року компанія "1С" розробляє та вдосконалює платформу "1С:Підприємство". З того часу було створено безліч конфігурацій: 1С: Бухгалтерія, 1С: Зарплата та управління персоналом, 1С: Управління торгівлею та інші. Кожна з них заточена під певні бізнес-завдання, і ви можете створювати необхідну конфігурацію, поєднуючи їх між собою.

Починаючи з версії 8.0, у платформі завдання розділили на клієнтські та серверні. Це зробили для того, щоб розвантажити ПК користувачів та прискорити роботу. Адже навантаження зростають, а програма починає суттєво "гальмувати" вже від 10 клієнтських потоків.

Так з'явилася нова частина конструкції – сервер. Про нього і поговоримо у цій статті: що це і як працює.

 

Що таке сервер для 1С: Підприємство

Сервер — це місце, де зберігаються бази даних. Одночасно це і програма, що дозволяє клієнтам працювати з цими базами. Вона керує процесами роботи 1С.

Цей компонент є сенс встановлювати, якщо з програмою працюють одночасно від 10 осіб. Якщо менше, можна розмістити 1С на одному з клієнтських ПК, але досить потужний, щоб зміг обробляти всі обчислювальні процеси.

Інший випадок, коли вам знадобиться СУБД, — якщо ви займаєтеся оптовими продажами. Співробітників у вас небагато, але позицій товару та клієнтська база великі. Сервер пришвидшить роботу з ними.

Тобто головні переваги СУБД:

  • Швидкість - всі важкі операції сервер бере на себе. За рахунок високого рівня потужності він легко з ними справляється, звільняючи ПК від навантаження;
  • Безпека - бази даних теж зберігаються на сервері. Тобто до них матимуть доступ лише ті, хто має на це право. Це захистить ваші дані від неправомірного копіювання;
  • Зручність - ви самі контролюєте доступ до баз даних і легко адмініструєте всі процеси.

Як працює сервер 1С

Логіка роботи досить проста. Є ПК, на якому ви встановили 1С:Підприємство 8. Ви запускаєте програму, починаєте роботу. І вам потрібно використовувати бази даних, що зберігаються на сервері. Для цього програма надсилає запит серверу, а той надає доступ до відповідної бази.

Розміщувати сам сервер краще на іншій робочій станції, адже саме за рахунок цього відбудеться розвантаження основного комп'ютера.

Є також варіанти веб-сервера та зберігання сервера у хмарі. А щоб підвищити продуктивність і стійкість до відмови можна використовувати RAID масив. Але будьте обережні: не в кожному випадку він потрібен, іноді навіть шкідливий для роботи 1С.

Пам'ятайте про основні умови при виборі сервера 1С:

  • Скільки буде одночасних користувачів?
  • Яким буде приблизний обсяг обробки даних?
  • Яка вам потрібна структура розподілу навантаження у клієнт-сервері?
  • Скільки вам знадобиться процесорів та оперативної пам'яті, щоб задовольнити всі потреби?

Де купити сервер для підприємства 1C за найкращою ціною?

Якщо ви вже відповіли на запитання вище та визначилися, яка робоча станція підійде на роль сервера, переходьте в каталог нашого магазину “Альфа Сервер”. У ньому ви знайдете окремий розділ "Сервери для 1С"

Вибирайте відповідний вам варіант, а якщо потрібна допомога — пишіть нам у месенджер за консультацією.