Що таке «Intel Xeon?»

Intel Xeon (Інтел Зіон, якщо вірити перекладу з Вікіпедії) – це лінійка серверних процесорів. Відрізняються вони від звичайних процесорів типу Intel Core i3/i5/i7 значно більшими обчислювальними потужностями. Ці обчислювальні потужності з'являються за рахунок більшої кількості ядер та потоків.

Наприклад, якщо більшість процесорів intel core мають 4 ядра та 4/8 потоків (зараз, у травні 2017 року, тільки анонсують швидкий вихід 12-ядерних/24-потокових intel core i9), то процесори на базі intel Xeon ВЖЕ мають до 24 ядер /48 потоків (а може й більше). Звучить просто фантастично, чи не так?

 

І тут відразу постає логічне питання: «Якщо intel xeon такі круті, чому їх ніде не рекламують?»

Відповідь на поверхні - це професійне обладнання, яке коштує, скажімо, зовсім недешево.

Для порівняння навів найдорожчі (за версією Яндекс.Маркета) Intel Xeon та Intel Core i7

Для чого потрібні Intel Xeon для роботи в 3ds Max?

У першій статті я пояснював, що у 3ds Max процесор відповідає за швидкість прорахунку фінальної картинки. Тобто чим більше ядер, потоків і вища частота, тим швидше прораховуватимуться ваші рендери.

Зазвичай Intel Xeon'ами люблять хвалитися різні рендер-ферми.

Наприклад, Rebusfarm.

Або Animarender.

До речі, зверніть увагу, всі ці рендер-ферми використовують далеко не найдорожчі версії Intel Xeon.

Різновиди Intel Xeon

Чим довше я копався у статтях про intel xeon, тим більше я заплутувався. Справа в тому, що у кожній із статей, які мені довелося прочитати, описувалася якась конкретна модель процесорів цього сімейства. А моделі навіть з однією назвою дуже сильно відрізняються за ціною та характеристиками залежно від року випуску та модифікації.

 

Щоб прояснити питання, вирішив залізти на офіційний сайт інтел і заплутався остаточно. 233 моделі процесорів з урахуванням Intel Xeon. 233, Карл!

А найстрімкіше, що навіть на офіційному сайті інтела виведення результатів вкрай неінформативне, а фільтрація результатів спрацьовує через раз (часто сайт просто зависає при виведенні результатів).

Про сайти всіляких рітейлерів навіть не говорю, тому що у них, як правило, представлено вкрай мало моделей із цієї серії. Наприклад, у того ж Юлмарта всього 4 моделі intel xeon із 233 існуючих.

Загалом, дійшов висновку, що різновидів занадто багато, а на вивчення, порівняння та подальший пошук у магазинах і порівняння цін піде невиправдано багато часу.

 

Порівняння Intel Xeon з Intel Core i7 та AMD Ryzen

Я подумав, що тема про intel xeon не нова і, напевно, вже хтось займався тим, що все знаходив, порівнював і тестував. І, о диво, всього через 1 чашку кави я наткнувся на сайт  www.alfa-server.com.ua

 

Тут відразу і порівняння різних процесорів і тут же їхня приблизна вартість. Загалом ресурс просто мегакорисний. Можете сміливо додавати до себе в закладки

 

Для тих, кому ліньки ходити за посиланнями (та й про всяк випадок, раптом сайт перестане існувати), заскріншотіл процесори аж до недавно придбаного мною intel core i7 7700K (на скрині в самому низу). Так, скріншот вийшов кілометровий.

Очі розбігаються від різноманітності. Адже це лише близько 30% від усієї інформації на сторінці!

Так як я пишу всі ці статті для початківців і трохи просунутих користувачів 3ds Max, для звуження кола вибору я вирішив обмежитися ціновим діапазоном від 320$ до 500$, представленому на цьому сайті.

А як відправна точка за продуктивністю взяв свій Intel Core i7 7700K. Це важлива примітка, оскільки є комп'ютери з меншою продуктивністю за велику вартість!

Зверніть увагу, що тут ціни тут нижчі, ніж у рітейлерів. Наприклад, свій Intel Core i7 7700K я купив за 24 250 руб. у Юлмарті (що приблизно становить 420 $ при курсі 58 руб. / Долар), а тут його вартість всього 323 $.

Тут я собі зробив невелику примітку: якщо процесор тут коштуватиме 500 $, то в магазині його вийде знайти приблизно за 650 $. Тобто коефіцієнт для множення – 1.31.

Отже, після такої цінової фільтрації залишилися такі процесори:

У порівнянні з Intel Xeon e5-2690 дуже спокусливим видається AMD Ryzen 7 1800X, проте півгодини штудування форумів зводяться до того, що незважаючи на високий показник продуктивності, є ряд істотних мінусів. Ось ці відгуки з Юлмарта їх дуже наочно відбивають:

Отже, виходячи з усіх висновків вище, єдиний варіант, який я розглядатиму далі - це Intel Xeon e5-2690. Ось його характеристики:

Зверніть увагу, саме це e5-2690, а не e5-2690v2, e5-2690v3 чи інші модифікації.

Пошук Intel Xeon e5-2690 та аналогів

Поліз у яндекс шукати цей процесор. Я очікував побачити ціну в райне 32 000 руб. (414 $ * 1.3 * 58 руб. = 31 215 руб.). Але найближче, що я зміг знайти, на скрині нижче:

Загалом, не зовсім те, що я очікував. Точніше, це зовсім далеко від того, що я очікував.

 

Якщо пошук конкретної моделі успіхів не дав, вестимемо пошуки далі, спираючись на характеристики, які дадуть нам бажану продуктивність, і ціновий діапазон (до 35 000 руб за 8 ядер).

 

Перше, що потрапило на очі в Яндекс.Маркеті — цей процесор:

Але продуктивність цього процесора порівняно з моделлю, що шукається, нижче на 25% (2,2 ГГц проти 2,9 ГГц).

 

Ще годину пошуку аналогів, які не поступалися б за продуктивністю, неминуче призводив до цінника від 60 000 руб. (У цій статті я розглядаю лише нові процесори).

 

Intel Xeon проти Intel core i7

Загалом, я витратив ще 2 години на пошуки та порівняння різних варіацій intel xeon, але як не крутив, не зміг знайти такого варіанту, щоб новий intel xeon мав пропорційно більш високу продуктивність та нижчу вартість порівняно з intel core i7 7700K (ще раз, мова лише про нові комплектуючі магазини).

 

Все виходить навпаки: intel xeon при порівняльній потужності на 25% більше коштує в середньому 2 рази дорожче, ніж intel core i7 7700K з 4 ядрами/8 потоками.

 

Для очищення совісті розглянемо ще один приклад. На сайті 3ddd натрапив на цікаву посаду, де порівнювалася швидкість рендерингу сцени за допомогою Corona Renderer різними процесорами.

 

Про всяк випадок скопіював таблицю з порівнянням результатів цілком. Так як вона дуже довга, повністю я її викладати не буду, ми розглянемо тільки фрагмент, що нас цікавить.

 

Для порівняння я вирішив взяти процесори Intel Core i7 5960K (8 ядер, 16 потоків) та Intel Xeon E5-2673 V3 ES (12 ядер, 24 потоки), тому що у них приблизно однакова швидкість рендерингу.

Відкриваємо яндекс і дивимося, що за що. Оскільки саме тих моделей, які брав для порівняння, не було, взяв аналоги максимально наближені до моделей, взятих для порівняння.

Тобто за ідентичних результатів за процесор Intel Xeon ви переплатите на 25-30% більше, ніж за аналогічний intel core i7. І це незважаючи на те, що він має на 8 ядер більше.

 

У результаті вирішує сумарна частота ядер і архітектура процесора (сучасні процесори працюють швидше за інших рівних характеристик).

Висновок: у яких випадках варто купувати Intel Xeon?

Все залежить від того, якими проектами ви зазвичай займаєтесь. Якщо ваша сфера — це постійний прорахунок анімації або гігантські проекти екстер'єрів, тут я схилився б у бік intel xeon, тому що тут вся його міць буде дуже доречною.

 

Якщо ж більшість ваших замовлень - це візуалізація інтер'єрів квартир і котеджів, куди розумніше замість покупки одного мегапотужного процесора на ці ж гроші зібрати 2 повноцінні комп'ютери з більш слабкими процесорами.

 

Наприклад, замість одного комп'ютера на базі вищезгаданого intel xeon e5-2670v3 за 100 000 руб. / Шт. можна взяти 2 комп'ютери на базі intel core i7 7700K по 24 000 руб. / Шт. (і ще решта залишиться!)

 

У такому підході є відразу ряд плюсів:

1. Сумарна продуктивність у двох комп'ютерів буде вищою (і мережевий рендеринг ніхто не скасовував).

2. При великому потоці замовлень ви без проблем зможете найняти співробітника та посадити його за вільний комп'ютер.

3. Навіть якщо один із комп'ютерів вийде з ладу, робочий процес не припиниться зовсім, а лише пригальмується.

 

Ну і звичайно intel xeon має сенс купувати, якщо вам його пропонують значно дешевше за звичайну ринкову ціну.

Сподіваюся, тепер у вас є уявлення про те, що таке Intel Xeon і локшину на вуха, вам тепер буде повісити куди складніше.

Що стосується збірок на базі intel xeon, то тут принцип такий самий, як я описував у першій статті, головним чином відрізнятимуться тільки сокети і материнська плата.

Джерело: https://easy3dsmax.com/freelessons/kompyuter-dlya-3ds-max-chast-2-intel-xeon/