Якщо ви плануєте купити комп'ютер для Archicad то вам потріюно розібратися з особливостями цієї програми та підібрати максимально ефективну робочу станцію для роботи. Archicad – це широко відоме програмне забезпечення для BIM (моделювання інформації будівництва), що відрізняється своєю легкістю використання та високою продуктивністю завдяки розгалуженому арсеналу потужних інструментів. Проте, налаштування робочої станції, яка б ідеально підходила для Archicad, може стати непростим завданням.

Різноманітні можливості Archicad, як-от моделювання в 2D та 3D форматах, а також фотореалістичне рендеренг, можуть ставити перед вашою робочою станцією протиріччя у вимогах. Ця стаття пропонує розглянути різні апаратні потреби програми Archicad для визначення найбільш оптимальної конфігурації робочої станції для поліпшення робочих процесів у BIM.

Найкращий процесор для робочої станції Archicad


Центральний процесор (CPU) – це ядро будь-якої комп’ютерної системи. Вибір правильного CPU, який відповідатиме вашим конкретним завданням, має ключове значення для продуктивності та сумісності з іншими компонентами. Обираючи CPU для BIM, слід звернути увагу на кількість ядер і потоків, а також на тактову частоту.

Archicad в основному є програмою для 2D/3D моделювання і, як і більшість подібних програм, найкраще функціонує на процесорах з високою тактовою частотою та меншою кількістю ядер, що є економічно вигідним. Якщо основне використання Archicad у вас – моделювання, ми рекомендуємо робочу станцію на базі Intel® Core™ або AMD Ryzen™ з найвищою доступною тактовою частотою.

Якщо ж ви плануєте виконувати інші завдання, наприклад, рендеренг на CPU, то вам можуть підійти процесори з великою кількістю ядер, такі як AMD Ryzen™ або Intel® Xeon® . Висококласне рішення на базі Intel Core також дозволить ефективно рендерити, зберігаючи при цьому високу тактову частоту для моделювання.

Як альтернативу, якщо ви використовуєте GPU для рендеренгу, кількість ядер CPU може бути менш важливою. Проте, з огляду на підтримку кількох графічних карток, вам все ж може знадобитися робоча станція на основі Intel® Xeon®/ Докладніше про GPU рендеренг читайте нижче.

Графічні карти для робочої станції Archicad


Програми для 2D/3D моделювання, як Archicad, часто користуються перевагами професійних графічних карток, таких як лінійка NVIDIA Professional RTX (раніше відома як Quadro). Ці графічні карти розроблені і перевірені на стабільність і продуктивність. Вони також підтримують функції, які можуть бути корисними для робочих процесів BIM.

Ми рекомендуємо від 4 до 6 ГБ відеопам'яті (VRAM) для неінтенсивних користувачів Archicad і 8 і більше ГБ для більш складних завдань. Для ще кращої продуктивності GPU рендеренгу варто розглянути використання декількох графічних карток. GPU рендеренг масштабується добре, тому додавання другої графічної картки того ж типу може часто подвоїти продуктивність.

Скільки пам'яті (RAM) потрібно робочій станції Archicad?


Вибір правильної кількості оперативної пам'яті (RAM) є дуже важливим. Замало пам'яті суттєво вплине на продуктивність, але надмірне її збільшення не покращить роботу системи. Замість цього краще інвестувати в оновлення процесора або графічної картки.

Ми рекомендуємо 32 ГБ для початківців та середнього рівня користувачів та 64-128 ГБ для тих, хто використовує програму інтенсивно. Якщо ви працюєте одночасно в декількох програмах, можливо, вам знадобиться ще більше RAM. Дотримуючись цих рекомендацій, ви забезпечите достатню кількість оперативної пам'яті для плавної роботи вашої станції без зайвих витрат.

Якщо у вас вже є система Archicad, перевірте Менеджер завдань Windows під час роботи над поточним проектом, щоб отримати більш точне уявлення про те, скільки RAM вам потрібно. Або зверніться до нашої команди експертів щоб підібрати робочу станцію для Archicad.

Онлайн-чат з експертом

Ми допоможемо вам визначитися з ідеальною конфігурацією, оформимо замовлення, або просто надамо консультацію.