Щоб досягти найвищої продуктивності при максимальному комфорті, комп'ютеризовані робочі місця для фахівців багатьох творчих професій за параметрами та продуктивністю повинні повністю відповідати завданням, що виконуються на них. Одним із найпоширеніших різновидів спеціалізованих робочих місць вважається графічна станція.

Такий тип обладнання відноситься до найпотужніших обчислювальних систем, здатних легко справлятися із завданнями пов'язаними з обробкою складних 3D-моделей, а також забезпечувати високу швидкодію ресурсомістких додатків, що потребують високої обчислювальної потужності. Багатьом назва «графічна станція» асоціюється з робочими місцями, мають кілька моніторів. Але такі твердження помилкові, оскільки за кількістю екранів важко судити про характеристики комп'ютера та його можливості.

До відмінних особливостей сучасних графічних станцій, крім високої продуктивності, перш за все відносяться їх висока стійкість до відмов, більш тривалий цикл життя (з можливістю апгрейдів) і можливість цілодобової роботи протягом багатьох років. Це досягається за рахунок додаткових процесів відбракування ще на етапі складання, а також обов'язкове проходження готовим виробом цілого ряду різних випробувань, включаючи ударні, шокові, вібраційні, температурні, а також механічні та електричні тести.

Багато користувачів впевнені, що потужності встановлених на робочих місцях комп'ютерів цілком достатньо для вирішення будь-яких завдань, а багатопроцесорні системи (на базі яких розроблені графічні робочі станції Alfa Server) використовуються тільки в серверах. Але насправді графічна станція, встановлена на робочих місцях дизайнерів, інженерів, відеоредакторів, проектувальників та інших фахівців, дозволяє не лише спростити та прискорити роботу, а й зробити її більш комфортною. А завдяки малим габаритам таку високопродуктивну систему можна встановити і використовувати навіть у невеликій квартирі.

Особливості

Однозначного визначення, що таке графічна робоча станція, немає, оскільки можливості та конструкція устаткування залежить від призначення. Але якщо узагальнити найчастіше використовувані вимоги, то гіпотетично графічної станцією можна назвати потужний комп'ютер, комплектуючі та конфігурація якого забезпечують безперебійну і швидку роботу у сфері діяльності.

Ще однією корисною властивістю графічних станцій вважається їхня розширюваність. Ще на етапі проектування передбачаються додаткові слоти під пам'ять, відеокарти та інші додаткові компоненти, які встановлюватимуться в комп'ютер зі збільшенням ресурсомісткості завдань або модернізації. Також важливий запас потужності харчування. Адже навіть невеликий елемент, що доповнює існуючу конфігурацію, споживає енергію і буде прикро, коли після встановлення почало збоїти ПЗ. А причина цього – недостатня потужність БП.

Потужності робочих станцій цілком достатньо і для запуску найбільш ресурсоємних ігор, але враховуючи високу вартість обладнання, геймери віддають перевагу більш дешевим варіантам ігрових комп'ютерів..   

Компоненти

Графічні станції належать до спеціалізованого комп'ютерного обладнання, яке можна використовувати у багатьох сферах. Але, враховуючи високі ресурсні витрати, продуктивність та кількість додаткового обладнання обмежується виконуваними завданнями. Якщо ви хочете купити графічну станцію з максимальними можливостями, то для цього доведеться витратити значно більше коштів.

Залежно від використовуваного ПЗ у стандартних версіях підбирають наступні компоненти:

 • Апаратне налаштування програм;
 • Дискову підсистему;
 • Сучасну відеокарту;
 • Місткість ОЗУ;
 • Продуктивну багатопроцесорну систему.

При цьому головними критеріями є такі показники як продуктивність, надійність та можливість розробки та тестування ПЗ. Фахівці Альфа-сервер у своїх збірках використовують тільки перевірені на практиці та комплектуючі, що пройшли вхідний контроль. Це дозволило надавати тривалу повноцінну гарантію все обладнання.

Сфера застосування

Все пропоноване Альфа-сервер обладнання збирається з високоякісних деталей та компонентів, що пройшли попереднє тестування. При цьому не важливо, чи працюватиме графічна станція з Autocad, 3D-програмами, Dassault Systemes, Intergraph, IHS або ESRI. Для отримання необхідної продуктивності провадиться оптимізація спільної роботи центрального та графічного процесорів.

Сьогодні графічні станції, найчастіше, використовуються в:

 • Дизайні;
 • Анімації;
 • Архітектурі;
 • Машинобудуванні та авіа промисловості;
 • Кіно та телеіндустрії;
 • Проектні роботи.

 Цей список далеко не повний, і він постійно розширюється. Складність обладнання безпосередньо залежатиме від сфери застосування, але у будь-якому разі графічна станція повинна забезпечувати високоякісне відображення результатів роботи на моніторі (моніторах).

Тестування

Якщо для звичайних комп'ютерів тестування не є обов'язковим, то при передпродажній підготовці графічної станції ця процедура є обов'язковою як для зібраної техніки, так і для окремих компонентів. При цьому під час проведення перевірки виявляються не лише неполадки в самому обладнанні, а й усі проблеми у сумісності заліза з програмними продуктами. Alfa Server проводить 48 годин стрес тести для графічних станцій.

Хто використовує потужну обчислювальну техніку?

Сьогодні визначити коло фахівців, які використовують графічні станції, дуже складно. Таке обладнання є незамінним для фахівців з дизайну, створення, обробки та редагування відеоконтенту та звуку, а також обробка різних цифрових файлів. Потужні системи вибирають і для складних розрахунків та складання схем, а також для сучасної візуалізації.

Вчені та медики також відчувають гостру потребу в такому потужному обладнанні. Перші використовують комп'ютерні системи для побудови високоточних моделей, особливо якщо досвіди їх реалізації дуже дорогі або взагалі неможливі. У медичній сфері потужні комп'ютери є частиною обладнання для діагностики та лікування.

Багато хто цікавиться, чи можна купити графічну станцію для особистих потреб? Однозначно відповісти на таке питання складно, не знаючи, які завдання будуть вирішуватись на комп'ютері. Але якщо машина буде працювати на повну потужність дуже рідко, слід звернути увагу на більш дешеві моделі з більш скромними можливостями.

Висновок

 

Практично у всіх виробничих технологічних процесах для отримання послуг і навколишніх предметів і речей беруть участь комп'ютери. Крім цього, монтаж і підготовка до виходу фільмів, відеоігор або музичних композицій також не обходиться без потужних комп'ютерних систем. Тому правильний підбір зміни безпосередньо впливає продуктивність роботи як промислового устаткування, а й персоналу, і навіть на собівартість продукції. Не завжди для виконання навіть складних розрахунків або обробки відеоматеріалу необхідно купувати графічну станцію. Найчастіше досить потужного стандартного комп'ютера. Фахівці Alfa Server зможуть підібрати оптимальний варіант та швидко перетворити проект на реальність.