Давайте розберемося що ж таке робоча станція, як не дивно але сформулювати і дати точне визначення робочої станції, майже неможливо, оскільки робочі станції спеціально спроектовані для запуску ресурсомістких технічних і наукових додатків, що характеризуються вищою продуктивністю порівняно з типовим ПК, але для більш повного розуміючи що ж собою являє робоча станція, їх можна сміливо охарактеризувати наступною ємною назвою високопродуктивні графічні комп'ютери, конструкція робочої станції може серйозно відрізнятися, не тільки зовні, оскільки бувають компактні і мобільні, наприклад Precision M3800, підлогові варіанти виконання корпусу, такі як Precision T7810, а також і у форм-факторі для установки в стійку Dell Precision R7910, але і пильна увага приділяється внутрішньому простору робочої станції, особливо до вимог різних компонентів.

Вимоги можуть бути абсолютно різними: від використання двох процесорів і великої кількості PCI-E слотів, для використання професійних графічних адаптерів, AMD або NVIDIA, до швидкісних твердотільних дисків великої ємності, з "гарячою заміною", і великого обсягу оперативної пам'яті з функцією корекції помилок (ECC). У деяких випадках не обійтися без безлічі систем активного охолодження і навіть резервування блоків живлення як у серверних платформ. Тим не менш, зовсім не обов'язково встановлювати в платформу всі перераховані компоненти, щоб отримати робочу станцію - для кожного конкретного випадку підбирається своя конфігурація, щоб відповідати всім функціональним вимогам під те чи інше завдання.

Кому потрібна робоча станція?

На подібних машинах працюють у сферах, кому справді потрібна висока продуктивність і потужна графіка для вирішення завдань завтрашнього дня.

Проектування та виробництво:

 1. Гнучкі робочі процеси та адаптованість системи
 2. Час відгуку при обробці великих моделей
 3. Більша кількість ітерацій за короткий період
 4. Прискорення аналізу моделей та процесу моделювання
 5. Прискорення та підвищення точності проектування, моделювання, візуалізації, спільної роботи, подання, підвищення надійності, придатності для виробництва та багатьох інших характеристик

Мультимедіа та розваги:

 1. Прискорення рендерингу
 2. Підвищення гнучкості робочих процесів
 3. Підвищення рівня мобільності, розширення функціоналу
 4. Збільшення частки інновацій та творчості
 5. Чудова стабільність при непростих часових рамках
 6. Потужні графічні адаптери та дисплеї високої роздільної здатності для точного відтворення зображень та відео

Нафтогазова та наукова сфера:

 1. Прискорення часу відгуку під час обробки великих наборів даних
 2. Підтримка візуалізації з високим рівнем деталізації
 3. Прискорення аналізу моделей та процесу моделювання
 4. Розширені засоби забезпечення безпеки та управління для захисту даних

Економічні та фінансові послуги:

 1. Прискорення складного фінансового моделювання
 2. Поліпшення візуалізації завдяки використанню кількох моніторів
 3. Функції захисту даних

Виходячи з цього сміливо можна сказати про те, що робочі станції ідеально підходять для вирішення завдань у галузі автоматизованого проектування, архітектури, техніки, будівництва, створення цифрового мультимедійного контенту, біонаук, фінансових послуг та нафтогазової галузі та затребувані у професіоналів у сфері графічного дизайну, науково -технічному сегменті, архітекторів, інженерів, вчених, медиків та у багатьох інших.

Чотири основні ознаки досконалої робочої станції

Ухвалення рішення про купівлю з урахуванням додаткової продуктивності, що надається робочою станцією порівняно зі стандартним ПК, може бути відносно нескладним, навіть з урахуванням можливих відмінностей у ціні. Наступним доленосним рішенням є вибір конкретної робочої станції відповідно до ваших потреб.

Щоб забезпечити оптимальну продуктивність, необхідно прагнути балансу.

 1. Процесор — при виборі процесора необхідно враховувати цільові програми та сценарії використання робочої станції. Спочатку необхідно визначити, чи знадобиться від робочої станції максимально висока обчислювальна потужність або необхідно забезпечити малий час реакції при інтерактивній роботі з додатками. Якщо планується завантажувати робочу станцію рендерингом (обчислювальне навантаження), варто закласти до бюджету додаткові ядра. Якщо передбачається, що основним завданням на робочій станції буде CAD-моделювання, має сенс виділити кошти більш швидкий процесор.
 1. Пам'ять — Дослідження показали, що обсяг пам'яті робочих станцій фахівців з проектування та розробки повинен вдвічі перевищувати обсяг пам'яті, який займає найбільша модель, з якою вони працюють. У цьому випадку система практично не звертається до жорсткого диска, а продуктивність роботи може збільшитися вдвічі. Для підвищення швидкості взаємодії з модулями пам'яті необхідно рівномірно заповнювати всі доступні слоти для модулів DIMM.
 1. Графічний адаптер — для більшості фахівців у галузі проектування та розробки збалансована продуктивність робочої станції досягається при використанні графічного адаптера середнього або навіть початкового рівня. На практиці варто шукати графічний адаптер, здатний видавати більше 30 кадрів на секунду під час роботи з найважливішими додатками.
 1. Система зберігання даних - більшість високопродуктивних настільних систем комплектується жорсткими дисками, але професіонали можуть скористатися приростом продуктивності, що виникає при використанні твердотільних накопичувачів (SSD). Дослідження показують, що при використанні твердотільних накопичувачів (особливо під час відкриття та закриття декількох файлів, а також при роботі з великими наборами даних) продуктивність підвищується приблизно втричі.

Джерело: http://group-itc.ru/chto-takoe-rabochaya-stantsiya-i-komu-oni-nuzhny/