Раніше ми розглядали кілька версій GeForce GTX 1070 Ti із потужним охолодженням. Такі відеокарти пропонують чудове поєднання споживчих характеристик, але за вищою ціною. Для користувачів з обмеженим бюджетом є простіші варіанти, і один з них ми розглянемо в даному огляді. ASUS Turbo GeForce GTX 1070 Ti обійдеться дешевше багатьох інших відеоадаптерів цієї серії. Його ключовою особливістю є наявність «турбіни», що ріднить прискорювач із референсними варіантами серії GeForce GTX. Від такого охолодження не очікуєш нічого особливого, але цікаво дізнатися, як виявить себе аналог зразка. Розглянемо конструктивні особливості відеокарти, випробуваємо її можливості в номіналі та в розгоні, порівняємо з ASUS Cerberus GeForce GTX 1070 Ti та конкурентами від AMD.

ASUS TURBO-GTX1070TI-8G

Відеокарта поставляється у коробці середніх розмірів. На лицьовій стороні є зображення самого пристрою. Жодні перехідники зазвичай в комплектацію не входять.

ASUS Turbo використовує класичну конструкцію. У закритому корпусі є один радіальний вентилятор, який проганяє повітря через радіатор та видує його за межі корпусу. При невеликому внутрішньому просторі корпусу такий потужний видування може бути дуже корисним.

 
 
 

Товщина - стандартні два слоти. Повна довжина майже 27 див.

 
 
 

Кожух виконаний у простому дизайні, але кілька декоративних ліній і вигинів надають свою індивідуальність. Відеокарти NVIDIA Founders Edition виглядають ефектнішими, але на працездатність це ніяк не впливає.

 
 
 

Бічний напис ASUS має підсвічування. У кутку розташовано один роз'єм живлення на вісім контактів.

 
 
 

Відеокарта не має підсилювальної пластини. Є два роз'єми для комутації відеокарт у режимі SLI.

 
 
 

Для виведення зображення передбачено п'ять роз'ємів: DVI, два HDMI та два DisplayPort.

ASUS TURBO-GTX1070TI-8G

При знятті кулера відразу можна відзначити загальну схожість з референсними турбінами, хоча є нюанси. Відразу впадає у вічі велика підстава у центрального радіатора. Також можна відзначити незвичний жовтий колір термопрокладок.

 
 
 

В даному випадку чорна основа та радіатор GPU є частиною загальної конструкції. Чорна пластина контактує з мікросхемами пам'яті і транзисторами живильного ланцюга.

 
 
 

Основний радіатор за габаритами не відрізняється від радіатора у референсних GeForce GTX 1080. Ось тільки карт NVIDIA має ще додаткову секцію на чорній основі з іншого боку вентилятора — це додатковий радіатор для кращого охолодження VRM. У ASUS такого немає. Усередині чорного корпусу утворюється повністю ізольований повітряний канал. Повітря крізь нього прокачує радіальний вентилятор діаметром 65 мм. Заявлено тривалий термін служби завдяки використанню кулькового підшипника.

 
 
 

В основі основного радіатора є три плескаті теплові трубки. Вони напаяні на велику основу, а зверху на собі несуть масив тонких пластин.

Друкована плата виконана за технологією Super Alloy Power II із застосуванням якісних електронних компонентів. Загальний дизайн можна назвати стандартним для відеокарт на базі GPU GP102, хоча є свої особливості.

 
 
 

Графічний процесор живиться від шести фаз, що на рівні ASUS ROG Strix GeForce GTX 1070 Ti, проте розведення та елементна база у відеокарт різні.

 
 
 

ASUS Turbo несе на борту 8 ГБ пам'яті GDDR5. Набрано такий обсяг мікросхем Micron 8BA47 D9TCB.

Процесор GP104-300-A1 оперує 2432 потоковими процесорами CUDA.

Робочі частоти стандартні. Для ядра заявлено базове значення 1607 МГц за Boost Clock 1683 МГц, ефективна частота пам'яті досягає 8 ГГц.

Нагадаємо, що значення Boost Clock є якимось середнім показником у навантаженні. Відеокарта регулює частоти у широкому діапазоні, утримуючи температури та потужність у рамках заданих лімітів. У топових GeForce GTX 1070 Ti нівельований фактор впливу температури, оскільки вони не досягають високого нагріву. Такі відеокарти можуть мати деяку корекцію за потужністю, що дозволить збільшити середній рівень частот. І всі раніше протестовані версії GeForce GTX 1070 Ti показували Boost понад 1800 МГц.

ASUS Turbo в середньому показує нижчі значення при постійно змінюваному Boost. Загальна динаміка частот Boost нагадує поведінку референсних відеокарт GeForce GTX 1080що цілком очікувано. Це середні частоти нижче 1800 МГц при просіданнях в окремі моменти до 1750 МГц. Піковий Boost досягає 1911 МГц. Нижче скріншоти моніторингу параметрів під час тестів Subnautica та під час зацикленого 13-хвилинного прогону бенчмарку Final Fantasy XV.

ASUS TURBO-GTX1070TI-8G ASUS TURBO-GTX1070TI-8G

Під час експлуатації на відкритому стенді з температурою всередині приміщення 25 °С відеокарта грілася до 82-83 °С. Тут бачимо досягнення температурного ліміту, що визначає зниження частот у Boost-режиме. Швидкість обертання вентилятора сягала 2450 об/хв, створюючи невеликий шум.

Розгін виявився стандартним. Частоту ядру далося підняти до 1792 МГц за базовим рівнем у разі підвищення пікового Boost до 2088 МГц. Пам'ять змогла працювати без збоїв ефективної частоті 8830 МГц.

 

При підвищенні ліміту потужності до максимуму вдалося стабілізувати Boost на рівні 2000-2025 МГц, хоча були просідання нижче цих значень. Це відображено на скріншотах моніторингу параметрів у Subnautica та Final Fantasy XV. Вентилятор довелося прискорити майже максимум, і це забезпечило до 77 °С майже в усіх іграх. Лише 13-хвилинний тест Final Fantasy XV довів ядро до 79 °С.

ASUS TURBO-GTX1070TI-8G ASUS TURBO-GTX1070TI-8G

За підсумками видно, середні частоти Boost трохи нижче за той рівень, що забезпечували топові карти ASUS. І підтримка стабільності в такому режимі забезпечується тільки в гучному режимі.

Джерело: