Гаряча літня пора – це чудовий час для тестування систем охолодження. Пікові температури навколишнього середовища змушують кулера продемонструвати все, на що вони здатні. І почати ми хочемо з піддослідного під назвою Deepcool Gammaxx GT. На вигляд це звичайний радіатор, рівно до тих пір, поки на ньому не спалахує вся вбудована ілюмінація. Але про все по порядку.

 
 
 

Упаковка та комплект постачання

Коробка кулера оформлена добре, у кольоровій поліграфії, з мінімумом маркетингу та наявністю корисної технічної інформації. Усередині від пошкоджень пристрій захищає пластикова вставка та кілька невеликих демпферів із поліуретану.

 
 
 
 
 
 

Комплект поставки у Deepcool Gammaxx GT багатий і різноманітний, пов'язано це з великою кількістю процесорних роз'ємів, що підтримуються, і зі специфічною системою підсвічування. Крім радіатора тут є такі деталі:

 •  
 • каталог актуальної продукції Deepcool;
 • Інструкція із встановлення;
 • шприц із термопастою;
 • пульт керування підсвічуванням на два пристрої з SATA Power живленням;
 • перехідник на два пристрої для стандартного роз'єму підсвічування 12V GRB;
 • 120-мм вентилятор з підсвічуванням;
 • два комплекти металевих скоб для монтажу двох вентиляторів;
 • пластикова підсилювальна пластина для сокетів Intel та AMD;
 • кріпильні лапи для сокетів AMD з встановленими гвинтами;
 • чотири металеві підставки під кріпильні лапи;
 • два маленькі гвинти для фіксації кріпильних лап;
 • чотири гайки для кріплення підсилювальної пластини;
 • кріпильні лапи для сокетів Intel із встановленими гвинтами.
 
 
 

Зовнішній вигляд

Зовнішність Deepcool Gammaxx GT цілком стандартна для цього класу баштових пристроїв. Він зроблений за класичною U-подібною схемою розміщення теплових трубок і має середні габарити. Хіба що скоби кріплення вентилятора злегка стирчать убік, збільшуючи загальну ширину охолоджувача до 135 мм.

 
 
 

Вентилятор кріпиться до радіатора за допомогою дротяних скоб. По глибині пристрій виходить відносно вузьким, що вселяє надію на хорошу сумісність по висоті з оперативною пам'яттю.

 
 
 

Компонування рамки 120-мм вентилятора в цілому стандартне, але посередині вона посилена додатковими ребрами жорсткості, а по кутах з обох боків наклеєні гумові демпфери проти вібрації. З аеродинамічних оптимізацій можна відзначити насічки на напівпрозорій крильчатці, яка має дев'ять лопатей звичної, злегка вигнутої конфігурації. Пропелер виконаний на базі гідравлічного підшипника, має діапазон швидкостей від 500 до 1500 об/хв, що змінюється за допомогою ШІМ. За рівнем шуму все відносно непогано, в рамках 500-800 об/хв крильчатку майже не чути, в цифровому вираженні це від 37 до 40 дБ (А), якщо вимірювати шумоміром, приставленим до підшипника. Далі рівень шуму плавно наростає аж до максимуму 52 дБ (А) на 1500 об/хв, але назвати його дратівливим не вийде. З паразитних призвуків можна відзначити лише тріск від ШІМ-контролера. Діоди RGB-підсвічування вбудовані тут по периметру статора, тому при її включенні всі лопаті підсвічуються поступово. Кабелю підключення тут два, обидва загорнуті в нейлонове обплетення. Перший - це чотириконтактний роз'єм живлення, довжиною в 285 мм, другий - роз'єм управління підсвічуванням, теж на чотири контакти, з клямкою. Довжина цього кабелю вже сягає 390 мм.

 
 
 
 
 
 

Незвичайно на радіаторі виглядає красива металева пластина зверху з прорізами і нашліпками, що імітують кінці теплових трубок. Під нею ховається вставка із напівпрозорої пластмаси, в якій знаходяться світлодіоди RGB-підсвічування. Від неї, як і від вентилятора, тягнеться ще один кабель керування підсвічуванням в нейлоновій обплетенні, довжиною в 400 мм, що має чотири контакти та засувку на роз'ємі. Під цей провід у радіаторі навіть зроблено спеціальне вилучення.

 
 
 

Зі зворотного боку виїмка теж є, але вже по всій висоті радіатора. До речі, скільки ми не вимірювали його, за висотою виходило не 156 мм, заявлених виробником, а 157 мм. Можливо, що верхня декоративна накладка не завжди сідає на ту саму глибину. Сумарна площа розсіювання тепла тут становить близько 7200 см2, що дуже добре для цього класу радіаторів.

 
 
 

Радіатор має чотири мідні теплові трубки діаметром 6 мм, які розташовані U-образно, і досить щільно зібрані у вигляді ромба (якщо дивитися зверху) у лівій та правій секції пластин.

 
 
 

Зазор між алюмінієвими ребрами радіатора становить 2 мм, що обіцяє хорошу проникність для повітряного потоку.

 
 
 

У такому вигляді користувач бачитиме свій кулер більшу частину часу, за умови, що в корпусі є бічне вікно:

 
 
 

Теплові трубки скріплюються між собою сірою металевою пластиною з написом Deepcool. Вона зроблена максимально просто, без зайвого рельєфу. По сторонах є виїмки з одиночними отворами під гвинти, куди лягають лапи кріплення при монтажі кулера.

 
 
 

З обох боків мідні трубки запресовані досить щільно, без видимих зазорів. На жаль, визначити візуально, чи є там у місці контакту припій, чи хоча б клей, не вдалося.

 
 
 

Основа виконана за технологією прямого контакту. Зазор між трубками складає 2 мм. Підошва відносно рівна, але якість шліфування та обробки тут залишає бажати кращого.

 
 
 

Оскільки далеко не всі користувачі є щасливими власниками материнських плат, які вміють керувати RGB-підсвічуванням і мають відповідні роз'єми, компанія Deepcool дбайливо забезпечила цей кулер власним RGB-пультом. Для живлення використовується роз'єм SATA Power, довжина шнура становить 395 мм. Сам пульт має довжину 55 мм та три кнопки. Клавіша М відповідає за циклічну зміну режимів та кольорів підсвічування. Якщо йти по порядку, то пульт дозволяє відтворювати червоний, зелений, синій, помаранчевий, фіолетовий, блакитний та білий кольори, причому як у режимі постійного свічення, так і дихання. Після цього три режими зі зміною кольорів, потім усе повторюється. Середня клавіша дозволяє регулювати яскравість підсвічування у п'яти рівнях. Якщо затиснути її на кілька секунд, підсвічування можна вимкнути повністю. Кнопка S дозволяє вибрати швидкість відтворення поточного ефекту, також у п'яти варіантах, від повільного до дуже швидкого. Довжина проводів двох роз'ємів, які підключаються до вентилятора та радіатора становить 170 мм.

 
 
 

Для тих, хто все ж таки встиг обзавестися платою з 12VGRB-роз'ємом, в комплекті є перехідник довжиною 400 мм. При підключенні обов'язково переконайтеся, що контакт 12 В потрапляє на 12 В на роз'єм материнської плати, оскільки захисту від неправильного підключення тут немає.

 
 • Технічні характеристики

  Ефективність відведення тепла кулером Deepcool Gammaxx GT порівнювалася з одним із найкращих та найпоширеніших бюджетних кулерів – Zalman CNPS10X Performa.

  Технічна характеристика Deepcool Gammaxx GT Zalman CNPS10X Performa
  Сторінка продукту deepcool.com zalman.ru
  Сумісність із процесорними роз'ємами Intel LGA 115x/1366/2011
  AMD AM2(+)/AM3(+)/AM4/FM1/FM2(+)
  Intel LGA 775/115x/1366/2011
  AMD AM2(+)/AM3(+)/FM1/FM2
  Розміри радіатора (ДхШхВ), мм 127х50х157 132x75x152
  Розміри вентилятора (ДхШхВ), мм 120х120х25 120х120х25
  Матеріал радіатора та конструкція Конструкція з алюмінієвих пластин нанизаних на 4 мідні теплові трубки діаметром 6 мм, розставлених U-образно. Теплові трубки мають основу прямого контакту з невеликими зазорами Конструкція з алюмінієвих пластин нанизаних на 5 мідних теплових трубок діаметром 6 мм, розставлених U-образно. Теплові трубки з'єднані з мідною основою
  Вага радіатора, г 562 610
  Кількість пластин радіатора, шт. 46 47
  Товщина пластин, мм 0,5 0,45
  Міжреберна відстань, мм 2 1,9
  Розрахункова площа радіатора, см2 ~ 7 200 ~ 7 900
  Модель вентилятора Deepcool DF1202512CL-076 Zalman ZP1225ALM [Z1P-PWM]
  Швидкість обертання вентилятора, об/хв 500 ~ 1500 с ШИМ 900 ~ 2000 с ШИМ
  Потік повітря, м3/ч 96
  Рівень шуму вентилятора, дБ(А) 17,8 ~ 27 17 ~ 36
  Статичний тиск, мм води 1,63
  Кількість та тип підшипника вентилятора Гідравлічний підшипник (Hydro Bearing) Поліпшена втулка (Long Life Bearing)
  Час напрацювання на відмову вентилятора, година 50 000
  Номінальна напруга вентилятора, 12 12
  Сила струму вентилятора, А 0,23 0,2
  Пікове енергоспоживання вентилятора, Вт 2,76 2,4
  Додаткові особливості RGB-підсвічування накладки радіатора, RGB-підсвічування вентилятора, пульт для керування підсвічуванням в комплекті, є можливість прямого підключення підсвічування в материнську плату Фірмовий резистор RC24P у комплекті
  Середня вартість, $ ~68 ~36

  Тестовий стенд

  Для тестування ефективності кулера Deepcool Gammaxx GT використовувався стенд на базі платформи Intel LGA 2011 наступної конфігурації:

  • процесор: Intel Core i7-4960X (3,6 @ 4,5 ГГц, 1,360 В);
  • материнська плата: ASUS Rampage IV Formula/Battlefield 3 (Intel X79);
  • відеокарта: Gigabyte GV-N750OC-1GI (Nvidia GeForce GTX 750);
  • пам'ять: Kingston KHX24C11X3K4/16X (4x4 ГБ, DDR3-2400, 11-13-13-30-2Т, 1,65 В);
  • твердотільний накопичувач: GoodRAM C100 Series 120GB (SSDPR-C100-120, 120 ГБ, SATA 6Gb/s);
  • блок живлення: Raidmax Cobra RX-800AE (800 Вт);
  • контролер вентилятора: Noctua NA-FC1;
  • термопаста: Noctua NT-H1.

  Тестування систем охолодження проводилося на відкритому стенді в горизонтальному положенні материнської плати за постійної температури 27 градусів Цельсія в приміщенні. Для прогріву центрального процесора використовувався стрес-тест LinX 0.6.5 (AVX) з 6144 МБ виділеної пам'яті протягом 10 хвилин. Мінімальна температура вимірювалася через десять хвилин простою системи без навантаження. На графіку відображено максимальний серед усіх ядер температурний результат. Для моніторингу температури процесора використовувалася програма Real Temp 3.70.

  Для вимірювання рівня звукового тиску застосовувався шумомір UNI-T UT352. Усі виміри проводилися тихому приміщенні без сторонніх джерел звуку. Шумомір розташовувався на відстані 10 мм переднього підшипника системи охолодження, змонтованої на материнську плату. Рівень фонового шуму становив 33 дБ(А).

   

  Результати тестування

  Системи охолодження порівнювали між собою співвідношення рівня шуму до загальної ефективності. Оскільки температура в приміщенні була надто високою, у нас не було можливості порівняти кулери між собою на знижених обертах, перегрів був би неминучим. Тому були зіставлені їхні максимальні можливості, швидкість Zalman CNPS10X Performa та Deepcool Gammaxx GT була виставлена ​​на максимум, щоб утримати від закипання гарячий Intel Core i7-4960X у розгоні.

  Deepcool Gammaxx GT

  Рівень шуму від Deepcool можна вважати толерантним на такій швидкості, а ось Zalman завивав як північний вітер.

   

  Подивимося на графік температур кожного рівня шуму.

  Deepcool Gammaxx GT

  Стендовий процесор Intel Core i7-4960X у розгоні до 4,5 ГГц має тепловий пакет приблизно в 150 Вт. З урахуванням високої температури в приміщенні, Zalman CNPS10X Performa на піку своїх можливостей ледве впоралася, щоб стримати нагрівання в межах 88 градусів. Враховуючи, що Deepcool Gammaxx GT слабший за всіма параметрами (менше теплових трубок, менше площа радіатора і повільніший вентилятор), очікувалося, що він взагалі не пройде цей тест у таких умовах. Тим не менш, Gammaxx GT зміг утримати процесор рівно на порозі тротлінгу з температурою 94 градуси.

 •  

  Загалом, Deepcool Gammaxx GT, хоч і важко, але підтвердив свою здатність до відведення заявлених виробником 150 ват тепла. Це означає, що його буде достатньо для охолодження будь-яких процесорів з TDP до 130 Вт, у тому числі й у розгоні. Остерігатися використовувати його варто лише на топових платформах, що підходять по роз'єму від Intel і AMD, наприклад, на серії Intel Core i9-7xxx або AMD FX-9370 і FX-9590.

 •  

  Висновки

  Deepcool Gammaxx GT - це цілком пристойний кулер середнього рівня ефективності, що має нормальний вентилятор і гарне підсвічування. Він легкий в установці, має хороші параметри сумісності з корпусом і материнською платою, і навіть власний пульт для керування підсвічуванням. Немаловажна і підтримка широкого переліку сучасних процесорних роз'ємів (виняток становлять хіба що AMD TR4 та Intel LGA 775).

  Критичних недоліків цієї моделі системи охолодження виявлено був. Єдине питання виникає щодо неакуратної обробки підстави прямого контакту.

 •  

   

   

  Gammaxx GT можна порекомендувати тим, кому конче потрібно самодостатній кулер з RGB-підсвічуванням, оскільки саме підсвічування визначає левову частку рекомендованої вартості даного продукту. Якщо ж на кон ставиться чиста ефективність охолодження, то в цю ціну можна підібрати набагато продуктивніші рішення, як в асортименті самої Deepcool, так і в інших брендів.

  Джерело: https://www.overclockers.ua/cooler/deepcool-gammaxx-gt/